browser warning text

Multimeedia kunstinäitus "Monet2Klimt"

Näitusel "Monet2Klimt" näidatakse klassikalise muusika parimate palade ja heliefektide saatel rohkem kui 140 Monet', Van Gogh'i ja Klimti animeeritud maali.

Kolm geeniust – igaüks omal alal – olid pioneerid teel klassikalisest kunstist modernismini. Nende talent ja maailmanägemine on meie jaoks inspiratsioon ja võimaldab uskuda, et kunst on vaba vaimne maailm. Näitusel kasutatava tehnikaga on teil võimalus:
• vaadata Monet' maalide struktuuri;
• tunnetada Van Gogh'i post–impressionismi värve;
• aru saada Klimti modernismist ja sümbolismist.

Näituse tsükkel kestab 45 minutit, mis käib vahetpidamata. Astuge lihtsalt uksest sisse ja satute muinajutulisse maailma.

GUSTAV KLIMT

Gustav Klimt (14. juuli 1862 – 6. veebruar 1918) oli Austria maalikunstnik, sümbolist. Ta on silmapaistvamaid Viini juugendi esindajaid. Tema loomingu hulka kuulub nii maale, seinamaale, skitse kui ka muul kujul loodud kunstiteoseid. Klimti meelisteema oli naisekeha ning tema töid tuntakse kui erootilisi – seda on enim tunda tema pliiatsijoonistustes ja skitsides, mis said laialdasemalt tuntuks alles pärast kunstniku surma.

VINCENT WILLEM VAN GOGH

Vincent Willem van Gogh (30. märts 1853 – 29. juuli 1890) oli hollandi maalikunstnik, postimpressionist. Kõik tema tööd (umbes 900 maali ja 1100 graafilist tööd) valmisid kõigest kümne aasta jooksul. Tema loomingus on palju autoportreesid, maastikumaale, natüürmorte lilledega, portreesid ning maale küpressidest, viljaväljadest ja päevalilledest. 37-aastaselt sooritas ta enesetapu. Oma eluajal oli tal vähe edu, kuid surmajärgne kuulsus kasvas kiiresti, eriti pärast näitust Pariisis 17. märtsil 1901 (11 aastat pärast surma), kus oli välja pandud tema 71 tööd.

OSCAR CLAUDE MONET

Oscar Claude Monet (14. november 1840 – 5. detsember 1926) oli prantsuse maalikunstnik, impressionismi rajaja ja peaesindaja. Impressionismivool sai nime tema maali "Impression, soleil levant" ("Impressioon. Tõusev päike") järgi. Monet'lt pärineb umbes 2500 maali.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart