browser warning text

"Mustikavaimud", "Teod" ja "Turism!"

Linastuvad filmid "Mustikavaimud", "Teod" ja "Turism!".

Pealkiri: "Mustikavaimud"
Valmimise aasta: 2016
Pikkus: 13 min
Režissöör: Astra Zoldnere
Originaalkeel: läti, roma, vene
Tootjamaa: Läti
Filmimispaik: Läti

"Mustikavaimud" on poeetiline dokumentaalfilm romade perest, kes veedab suved Läti metsades marjakorjamisega elatist teenides. Metsasaadusi korjates räägivad nad kummitusjutte ja mõtisklevad oma kogukonna identiteedi üle. Ümbritsetuna eksistentsiaalsetest küsimustest – kuidas tasakaalustada tulevikku ja minevikku, traditsioone ja moodsat elu – näitab film nende identiteediotsinguid kui teekonda öö ja päeva vahel.

Pealkiri: "Teod"
Originaalpealkiri: "Slimaki"
Valmimise aasta: 2015
Pikkus: 30 min
Režissöör: Grzegorz Szczepaniak
Originaalkeel: poola
Tootjamaa: Poola
Filmimispaik: Poola

Prantslased on maruvihased: iga teine tigu tuleb nende lauale Poolast! Teokasvatus on arenev majandusharu ning Poola aretajad ekspordivad oma tigusid mitte ainult Prantsusmaale ja Itaaliasse, vaid tegelevad ka Hiina ja Jaapani turgude vallutamisega. Teoäris liikuv suur raha innustab kahte sõpra Andrzejd ja Konradit rajama oma farmi, mis hakkab neile miljoneid sisse tooma. Neid pühendab tigudemaailma saladustesse pikaajaliste kogemustega ekspert hr Grzegorz Skalmowski, keda tuntakse ka Tigudekuninga nime all.

Pealkiri: "Turism!"
Originaalpealkiri: "Turizam!"
Valmimise aasta: 2016
Pikkus: 52 min
Režissöör: Tonci Gacina
Originaalkeel: horvaadi
Tootjamaa: Horvaatia
Filmimispaik: Horvaatia

Igal suvel kahekordistub Horvaatia rannikul paiknevate külakeste ja linnade rahvastik tänu turistide saabumisele kõikjalt maailmast. Turism on tänapäeval üks olulisemaid majandusharusid ja Horvaatias näib see sageli olevat ainus. Kõikjal Aadria mere ääres tekib otsekui eikusagilt uusi sündmusi ja rajatisi ikka selleks, et rikastada turistidele pakutavat. "Turism!" jälitab erinevate lugude fragmente, liikudes piki Horvaatia rannikut. Mõned kohalikud püüavad või kasvatavad kala, mõned töötlevad seda, mõned lahutavad külaliste meelt … Eluring näib lõputu, identiteedid, emotsioonid ja saavutused ületavad linnade ja asulate piire.