browser warning text

Muuseumiöö Tallinna Ülikooli muuseumis

Tallinna Ülikooli muuseum lööb Muuseumiööl lained vahtu Erki Kannuse uudispillidest ja Sofi Arsase tantsust tekitatud vaatemängu ning Ivar Vinkeli põneva loengu-praktikumiga loodushelide toimest inimesele.

Helilainete mõju saab proovida ka otse omal nahal katsetades vibroaktustilist voodit. Avatud on ülikooli muuseumi püsiekspositsioon.

Kell 19 Loodushelide mõju inimesele

TLÜ Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse vibroakustika ekspert Ivar Vinkel viib läbi loeng-praktikumi loodushelide toimest inimesele ja selle kasutamisest linnakeskkonnas. Saad väärt teoreetilisi teadmisi ja omandad praktilisi kogemusi loodushelide kasutamiseks psühhofüüsilises regulatsioonis. Lisaks räägib Ivar loodushelide kasutamisest avalikus linnakeskkonnas.

Kell 21 Ino Flamenco

See on interaktiivne improvisatsioonil põhinev heli ja tantsu projekt, kus heli, liikumine ja visuaal sünnivad teineteist mõjutades kohapeal. Tantsib Sofi Aršas, helimeister Erki Kannus.

Avatud on Erki Kannuse näitus "Tilinatorium", mis on sündinud veendumusest, et iga inimene, olenemata vanusest, haridusest või andekusest, on võimeline tekitama nauditavaid muusikalisi helilaineid.

Kell 21-23 Vibroakustilise voodi demonstratsioon

Ivar Vinkeli juhendamisel saavad soovijad katsetada Eestis ja kogu maailmas unikaalset vibroakustilist voodit, mis on disainitud TLÜ Haapsalu Kolledžis. Arvuti kaudu juhitavates kõlarites tekib kindla sagedusega vibratsioon, mis mõjutab inimest. "Uuringud on näidanud, et see mõjutab inimest positiivselt. Kui on tegemist spastikaga, siis ta võtab seda spastikat alla, rahustab ja loob meeldiva enesetunde," rääkis TLÜ tervisedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse direktor Talis Vare. Voodi toimetab Tallinnasse Haapsalu väikeettevõte, kes neid litsentsi alusel ehitab. Vibroakustiline teraapia on ravimeetod, mille puhul kasutatakse madalsageduslikke siinushelisid vahemikus 30–120 Hz kombineerituna muusikaga. Eelkõige aitab vibruakustiline teraapia leevendada ja ravida tööstressi ja sellest tulenevaid ning sellega seoses olevaid vaevusi nagu lihaspinged, kaela-, turja- ja seljavalud, pingepeavalu, migreen, haavandtõbi, suutmatus lõdvestuda, unehäired, kõrgenenud ärrituvus, ärevus, krooniline väsimus, nahaärrituvus jne.

Vaata veel: