browser warning text

Naiste õiguste kuule "#naistEST" pühendatud kolmiknäitus

Okupatsioonide muuseum avab 8. märtsil 2017 kl 17 naiste õiguste kuule "#naistEST" pühendatud kolmiknäituse.

2017. aastal täitub Eesti naisliikumise teekonnal mitu silmapaistvat tähtpäeva. Täpselt sajand tagasi said siinsed naised valimisõiguse ja toimus esimene eesti naiste kongress. 110 aastat tagasi asutati Tartus esimene naisi koondav selts ning 130 aastat tagasi sündis eesti naisliikumise suurkuju Marie Reisik.

Näha saab prantsuse fotograafi ja feministi Nicole Miqueli kolmest fotoseeriast näitust "Cherchez la femme", eesti ajaloolase Evelin Tamme koostatud näitust Marie Reisikust "Eesti naisliikumise juubeliaasta: Marie Reisik 130" ja Rootsi suursaatkonna toodud näitust feministliku välispoliitika teerajajatest "Naised Rootsi diplomaatias alates 1632 kuni tänapäevani".

Näitused on osa naiste õigustele pühendatud üritustesarjast. Naiste õiguste kuul "#naistEST" linastuvad kinos Artis 4.-7. märtsini ka neli temaatilist mängufilmi: "Violette", "Ilus aastaaeg", "Mägede kuninganna" ja "Mis saab edasi?".
Muuseumis linastuvad 16. märtsist kuni 30. aprillini dokumentaalfilmid Põhjamaadest ja Prantsusmaalt ning toimuvad aruteluõhtud.
Nii mängu- kui dokumentaalfilmide programm on tasuta!

Naiste õiguste kuu "#naistEST tõstatab" küsimusi kirjutamata reeglite kohta ühiskonnas. Näituste, filmiprogrammide ja arutelude eesmärk on ärgitada märkama ja mõtestama suhtumis- ja käitumismalle, mis takistavad naiste õiguste realiseerimist.

Lisainfo #naistEST programmi kohta:
https://www.facebook.com/events/704704063043455/

#naistEST – tule vaatama!

Muuseum on avatud T-P 11.00-18.00.

Lisainfo:

Okupatsioonide muuseum
Telefon +372 68 0250
muuseum@okupatsioon.ee

Vaata veel: