browser warning text

Näitus "Balti ekspressionism"

12. augustil kell 17 avatakse Nida Plenairi kogukonna ülevaatlik maalinäitus, mis on pühendatud Leedu Kunstnikeühenduse “Tiltas” (“Sild”) XX juubeliaastale.

Esitlusele tuleb üle 30 Leedu maalikunstniku ekspressiivses looduskeskses maalistiilis töö, seatuna kergesse visuaalsesse dialoogi kolme Eesti maalija loominguga.

Leedu kunstiühenduse näitus Tallinnas on maaliline tervitus kunstnikest kolleegidele ja kõigile kunstisõpradele, kes oleksid huvitatud Nida praktika kogemustest ning plenaartraditsiooni arendamisest Eestis.

Kunstnikeühendus “Tiltas” taasalgatas 1995 aastal, karismaatilise maalikunstniku Saulius Kruopise juhtimisel, Leedu Kura poolsaarel toiminud kunstnike residentuuri traditsiooni ning on tänaseks päevaks käivitanud jõulise rahvusvahelise kunstnikekeskse liikumise, mis ühendab maalijaid üle Euroopa. Plenaaride süda ja toimimiskeskus on küll Nida- Kura poolsaare lõunapoolseim asum, kuid neid viiakse nüüdseks läbi Venemaalt Saksamaani, Leedust Gruusiani. Samuti toimub aktiivne rahvusvaheline näitusetegevus.

***
Sündmuse inglis- ja venekeelne versioon on tõlgitud ja avaldatud projekti "Eesti ühise mitmekultuurilise kultuuriinfovälja rikastamine portaalides kultuur.info ja EtnoWeb" osana.

Projekti toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.

Vaata veel:

Galerii