browser warning text

Näitus "Eesti nahakunst 1917–2017. 100 aastat professionaalset nahakunsti Eestis"

Rahvusraamatukogu tähistab Eesti nahakunsti suurjuubelit.

Teisipäeval, 7. veebruaril 2017 kell 17 avatakse Rahvusraamatukogu 3. korruse trepigaleriis Eesti Nahakunstnike Liidu juubelinäitus. Avamisele eelneb 5. korrusel Milleri salongis kell 15.30 seminar, kus esinevad Maarja Undusk ja Külli Grünbach-Sein.

Eesti Nahakunstnike Liit koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga esitleb 2017. aasta vältel raamatukogu 3. ja 5. korrusel kokku 16 kunstniku loomingut, mille kaudu saab vaataja põgusa ülevaate meie nahakunsti viimaste aastakümnete arengust.

Eesti professionaalse nahakunsti alguseks loetakse 1917. aastat, mil Eduard Taska asutas Riigi Kunsttööstuskooli juurde naha-, papitöö- ja raamatuköitekoja.
"Miks tähistame eesti nahakunsti 100. aastapäeva just 2017. aastal? Kaunist nahkehistööd tegid paljud meistrid ka eelnevatel sajanditel, kuid alates Taska loodud osakonna sünnist võime jälgida professionaalide süsteemset koolitamist, kus õppemetoodika hõlmab erialaoskuste vahendamise kõrval ka üldkunstilist teavet ja praktikat. Seejuures on tegemist eestlastest õpetajate ja eesti kooliga, varem hangiti erialaseid teadmisi enamasti välismaalt (Venemaalt, Saksamaalt jm) ning kohalikest töökodadest. Kestlikkust tagav haridussüsteem on kujundanud kunstnike põlvkondi, kelle oskused, teadmised ja anne on värskendanud meie kunstipilti ning andnud oma näo 100-aastasele rahvuslikule nahakunstile," iseloomustab näitust Eesti Nahakunstnike Liit.

Kuude lõikes esinevad näitustel:
Veebruar/märts – Rutt Maantoa, Kaia Lukats, Tähti Roostalu, Tiina Hirvesoo
Aprill/mai – Illu Erma, Külli Grünbach-Sein, Aino Lehis, Kaja Kits-Karm
September/oktoober – Pille Kivihall, Marje Taska, Tiiu Vijar, Rita Tänav-Veldemann
November/detsember – Rene Haljasmäe, Tiiu Mäger, Luule Maar, Tulvi-Hanneli Turo

Lisainfo:

Ave Tölpt, Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja, e-post Ave.Toelpt@nlib.ee, tel 630 7150, 5680 7150

Krõõt Filippov, Eesti Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, e-post Kroot.Filippov@nlib.ee, tel 630 7254

Tiia Eikholm, Eesti Nahakunstnike Liit, e-post tiia@pictury.org

Vaata veel:

Galerii