browser warning text

Näitus "#EKANAHK100" Tallinna Kaubamaja vaateakendel

Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakond tähistab sel aastal olulist ja märkimisväärset 100. juubelisünnipäeva.

Sel puhul valmistasid nahakunsti osakonna tudengid Kaubamaja vaateaknale näituse. Näitus avab tegutsemisaastate ajalugu nii nahakunsti- kui ka lihtsalt disainihuvilistele ja moesõpradele.

1. veebruaril 2017 Tallinna Kaubamaja vaateakendel avatud näitusel "#EKANAHK100" esitletakse parimaid näiteid nahakunsti osakonna tudengite viimase viie aasta loomingust. Autorite fantaasiamaailma avav väljapanek põhineb vastandumisel – klassikalisel valguse-varju võitlusel, tehnoloogia ja vanade käsitöövõtete kõrvutamisel, reaalse ja mängumaailma eristamisel. Kas see, mis tundub päris, on ikka päriselt päris? Või oleme me kõik vaid osa kellegi virtuaalsest maailmast? "Meil on alati hea meel andekate Eesti disainerite üle, Kaubamaja vaateaken on hea võimalus oma loomingu esitlemiseks Tallinna ühes käidavamas kohas," rääkis Kaubamaja ASi turundusdirektor Britta Ratas.

"Lisaks avatud näitusele oleme ka Naiste Kingamaailma müügile võtnud noorte disainerite loomingut. Valikus on võtmehoidja-mõõdulint, taaskasutatud materjalist parkimiskell, võtme- ja kaarditasku ning Kottide sari "Bags. For Collectors Only"," lisas Ratas. Kottide sari on inspireeritud nahakunsti osakonna algusaegset ehk 1920.-1930. aastate kotidisainist. Olulisteks märksõnadeks on traditsioonilisus ja klassika kaasaegses mängulises võtmes, kus vormiesteetika on nähtav pinnana ning nähtamatu vormina. Kotid on valmistatud karamellpruunist taimparknahast laserlõiget ja -graveeringut kasutades.

Näitusel "#EKANAHK100" välja pandud kinnaste, kottide, jalanõude ja kübarate autorid on Anneli Filipov, Annemarie Maasik, Caren-Eliis Luik, Ekaterina Kurt, Eliis Kosseson, Elis Teterin, Kelian Luisk, Lauri Liinev, Sigrid Savva, Liis Kippar, Mari Masso, Gerli Pesor, Piibe Tomp, Amanda-Johanna Joa, Maria Naur, Lisette-Maria Puhalainen, Maarika Karm, Kreete Pillenberg, Indrek Pitk, Carolyn Pulk, Merle Visak, Kaire Olt, Elsbeth Tiisler, Hannaloora Reimann, Helen Kirsipuu, Helen Treier (Tootedisain), Jaana Päeva, Kadi Paasik, Kaiu Koll, Karina Kirs, Kirke Talu, Kristi Mägi (Tootedisain), Kristiine Špongolts, Kärt Põldmann, Liis Raudsepp, Lisandra Türkson, Maarja Roolaht, Marie Chapelain, Rünno Kulver, Helen Saarik, Marika Jylhä, Sirle Rohusaar ja Triin Rohtla.

Näitusetöid juhendasid: Anneli Filipov, Jaana Päeva, Juta Mölder, Kadri Kruus, Kaspar Paas, Kärt Põldmann, Marika Jylhä, Marve Riisalu, Stella Soomlais, Tanel Veenre.

Näituse kujundajad: Marta Moorats, Maarja Roolaht, Kelian Luisk, Sigrid Savva, Liis Kippar, Elis Teterin ja Lauri Liinev

"Bags. For Collectors Only" kollektsioon on osa Jaana Päeva doktoritööst, mis uurib käekottide tähenduslikkust ning positsiooni visuaalse märgina. Väiksemate suveniiride autorid on Kelian Luisk, Triin Rohtla, Maria Naur, Sirle Rohusaar, Hannaloora Reimann ja Helen Saarik. Juhendajad: Marta Moorats ja Kadri Kruus

Lisainfo:

Kadri Kruus
EKA nahakunsti osakonna dotsent
kadri.kruus@artun.ee
+372 626 7317

Vaata veel: