browser warning text

Näitus "Kadunud sõbrad"

Neljapäeval, 1. juunil 2017 kell 18.00 avab Keiu Maasik EKA Galeriis näituse "Kadunud sõbrad". Tegu on kahe õe, kunstniku Keiu Maaskiku ja näituse kuraatori Kaisa Maasiku ühisprojektiga, mis räägib sõprade kaugenemisest läbi ühe sõpruskonna loo.

Foto- ja videonäitus räägib sidemete nõrgenemisest, seostades protsessi täiskasvanukssaamisega. Dokumentaalsed kaadrid teismelise elust äärelinnas, läbilõige hoonetest üksikelamu rajoonis ning suured ostukeskused nende lähistel toovad ilmsiks universaalse protsessi - sõprade kadumise ning selle põhjused.

13.06. kell 18.30 toimub koostöös Tallinna Teisipäeva ja Tallinn Art Weekiga galeriis lisaüritus.

Kuraator: Kaisa Maasik
Graafiline disain: Anna Kaarma

Näitus on saanud teoks tänu CNC Stuudio, Eesti Kultuurkapitali, Eesti Kunstiakadeemia, Laserstuudio, Maa-ameti ja Perioodika Repro OÜ toetusele.

Tänusõnad: Kreete Alasoo, EKA fotograafia osakond, Kristiina Kams, Madis Kurss, perekond Maasik, Jarmo Nagel, Martin Teder, Tarvo Hanno Varres, Reimo Võsa-Tangsoo.

Keiu Maasik (s. 1992, Tartu) on Tallinnas tegutsev foto- ja vidokunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe ning jätkab hetkel samas magistriõpinguid. Tema eelmine näitus "Oma mälu kaardimajas" toimus 2017. aastal Hobusepea galeriis ning käsitles dokumenteerimise ja mälu vahelisi seoseid.

Kaisa Maasik (s. 1994, Tartu) on Tallinnas tegutsev kunstnik, kelle peamiseks tehnikaks on foto- ja videoinstallatsioon. Ta on hetkel lõpetamas Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnas bakalaureuseõpet. Kaisa Maasik on alates 2016. aastast Umbrella Grupi liige ning samal aastal alustas ta koostööd Ave Vellesaluga, nende näitus "Don’t go faking my art" käsitles autoriõiguste temaatikat. Tema esimene kuraatoriprojekt oli Umbrella Grupi teine näitus "Tegelt on teisiti".

EKA Galerii asub Vabaduse väljak 6/8 (sissepääs Tallinna Kunstihoone hoovist).