browser warning text

Näitus "Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil"

Alates 25. maist 2016 on Suurgildi hoones avatud näitus "Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil".

Tallinna vanalinnas asuv Suurgildi hoone oli aastasadu linna suurima ja tähtsama kaupmeeste ühenduse – Suurgildi – liikmete ja nende külaliste pidupaik.

Eesti Ajaloomuuseumi uus näitus tutvustabki 15. ja 16. sajandi kõrgseltskonna pidustusi ja pidustusrituaalide kirevust Suurgildi majas. Gildi jootudel voolas vein ja õlu, proovida sai peeneid idamaiseid vürtse, mille lõhnad hõljuvad ka nüüd näitusesaalis ning nautida parimaid roogi. Tallinna müntmeistri, omaaegse rikkaima linlase Urban Dene külalisena saab imetleda originaalesemeid, uurida kuidas valiti maikrahv ja miks lindu lasti, milliseid toite leidus gildimeeste laual ja miks võis sattuda nn neitsi valve alla.

Lapsi ootab uus tööleht, mis aitab leida gildihoonest pidustustega seotud paiku.

Näitusega kaasnevad ka haridusprogrammid ja teemaõhtud.

25. mail 2016 algusega kell 17.00 toimub näitusel ringkäik. Ekskursiooni juhib Ivar Leimus, kes kehastub omaaegseks rikkaimaks linlaseks, Tallinna müntmeistriks Urban Deneks ja meenutab oma nooruspäevade melu Suurgildis. Osalemine eelregistreerimisel siin - https://docs.google.com/forms/d/19-2L4Xr9dycArJLrOeukReRRBvKjzUtrCaSZhzHHBSw/viewform?c=0&w=1. Sissepääs muuseumipiletiga.

Kuraatorid: Ivar Leimus ja Krista Sarv (Eesti Ajaloomuuseum), Anu Mänd (Tallinna Ülikool)

Haridusprogrammid: Kristi Paatsi (Eesti Ajaloomuuseum)

Arhitektuurne kujundus: Jan&Ken
Graafiline disain: Velvet OÜ
Helikujundus: Taavi Tulev
Koopiarõivad: Katrin Koch-Maasing (Tige Tikker) ja Just4U õmblusateljee.

Täname: Eesti Kunstimuuseum, Niguliste Muuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Tallinna Linnaarhiiv, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Linnamuuseum, Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu, Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu

Vaata veel: