browser warning text

Näitus "Kevadhääled"

Alates 11. aprillist 2017 on Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatud Tallinna kunstniku Vera Staniševskaja näitus "Kevadhääled".

Vera Staniševskaja on tuntud Eesti maalikunstnik ja graafik, Eesti Kunstnike Liidu liige ning Vene Kunstnike Ühenduse Eestis liige. Kunstnik tegeleb õlimaali ja akvarellidega, aga ka estampgraafikaga.
1973. aastal tuli Vera Staniševskaja Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti (tänapäeval – Eesti Kunstiakadeemia) graafikat õppima. Kunstnik peab oma õpetajateks Karl Luhteina, Evald Okast, Boris Bernsteini. Pärast instituudi lõpetamist töötas Vera Staniševskaja pikki aastaid kirjastuses Eesti Raamat. Praegu on ta vabakunstnik.

Näitusel "Kevadhääled" on esindatud kunstniku uued, aastatel 2016–2017 valminud akvarellid ja segatehnikatööd.

Vera Staniševskaja maalid on täidetud muusika ja poeesiga. Tähelepanelik vaatleja leiab sealt palju tuttavaid sümboleid ja mütoloogilisi kujundeid. Plastilises kompositsioonis kujundid meelitavad vaatlejaid seletamatu maagiaga, mistõttu rännak tema töödesse on vaatlejale-esteedile ja intellektuaalile tõeline nauding. Need lummavad virtuoosse kunstitehnika ja ereda sakraalse müstikaga.

Näituse avamine 11. aprillil kell 16.00. Näitus on avatud kuni 28.05.2017.

Vaata veel: