browser warning text

Näitus "Läti arhitektuuriauhinnad 2016"

Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos on võimalik külastada näitust möödunud aasta Läti arhitektuuri paremikust. Väljapanekul saab ülevaate lõunanaabrite hetke arhitektuuripildist ning olulisematest büroodest.

Arhitektuuripreemia on iga-aastane riiklik võistlus, mille eesmärk on esitleda parimaid saavutusi arhitektuuri vallas ning aidata kaasa kvaliteetse arhitektuuri sünnile. Tegu on Läti arhitektuuri suurima sündmusega ja preemia on kõrgeim tunnustus antud valdkonnas. Läti arhitektuuripreemiat annab 1995. aastast välja Läti Arhitektide Liit.

Läti arhitektuuripreemia 2016 näitus koosneb 16 valitud projektist. Rahvusvaheline žürii koosseisus Peeter Loo (Eesti), Marius Šaliamoras (Leedu), Ewa Kurylowicz (Poola) ja Tamar Shafrir (Iisrael/Holland) valisid peapreemia vääriliseks rekonstrueeritud Läti Rahvusliku Kunstimuuseumi hoone (Processoffice UAB, Andrius Skiezgelas Architecture, SIA Arhitektoniskās izpētes grupa), kus juurdeehitus arvestab ajaloolise väärika hoonega ning samas pakub külastajatele võimalikult mitmekülgset ruumielamust. Preemiad said ka Dzintari kontserdisaal, Liepaja kultuurikeskus Lielais dzintars (Suur Merevaik) ning Malta keskkooli rekonstrueerimine Rēzeknes. Žürii hinnangul oli sel korral silmatorkavalt palju ajalooliste hoonete kõrgel tasemel rekonstrueerimisprojekte, samuti mitu uut ühiskondlikku hoonet väljaspool pealinna. Võitjad kuulutati välja auhinna lõputseremoonial 19. mail 2016. aastal.

Näituse avab 7. aprillil kell 17.00 Läti suursaadik T. E. Juris Bone. Näitus on avatud kuni 21.05.2017.

Näituse korraldaja: Läti Arhitektide Liit

Näituse kodulehekülg:
http://www.arhitektuurimuuseum.ee/naitus/lati-arhitektuuriauhinnad-2016/