browser warning text

Näitus "Matemaatika ilu"

9. novembril 2017 avas Teaduskeskus AHHAA oma majas näituse "Matemaatika ilu", mis selgitab matemaatika põnevaid, aga ka praktilisi külgi igapäevaelus.

AHHAA keskuse juhatuse liige Pilvi Kolk sõnas, et näitusel pööratakse erilist rõhku sellele, kui palju ja millisel kujul matemaatika meid iga päev ümbritseb.

"Tegemist on ideaalse näitusega peredele, kelle pisikesed matemaatikahuvilised on numbrite maailmas oma esimesi samme astumas. Näitus ilmestab väga hästi seda, miks peab koolis matemaatikat õppima. Külastajad saavad näha palju praktilist ja igapäevaelus äratuntavat," ütles Kolk.

"Näiteks on näitusel vahekauguste mõõtmise eksponaat, kus kaardil tuleb panna nöör erinevate linnade vahele nii, et välja tuleb nendevaheline kaugus. Nii saab hinnata, milline oleks kõige lühem tee ühest kohast teise või õppida, kuidas planeerida marsruuti. Igapäevaselt Google Mapsi kasutades ei taipa me, et kaartide taga on tegelikult palju matemaatikat," lisas ta.

Näitus, mis on Eestis esimest korda, saabus siia Poolast Gdanski teaduskeskusest Hewelianum ja jääb AHHAA keskuses avatuks kuni 3. detsembrini 2017.

Teaduskeskus AHHAA näituste eesmärk on luua ahhaa-efekte. Kõikide keskuse eksponaatide ehitamisel on lähtutud põhimõttest, et külastaja peab saama kõike ise katsetada ning seeläbi elamusi ja teadmisi koguda.

Alates 1. detsembrist saavad Teaduskeskus AHHAA külastajad kohtuda oma lemmikspordialadega, sest uksed avab uhiuus koguperenäitus "Ahhaa, talisport!". Näitusel on võimalus näha ja proovida spordiatraktsioone, millest paljusid on seni vaid televiisori vahendusel nähtud.

Vaata veel: