browser warning text

Näitus "Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil"

Serbia kunstiühingu "Palanski Art" liikmete ning Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilaste ja kunstnik-õppejõudude ühine joonistus- ja graafikanäitus.

Näitus on omamoodi eksperiment rahvusvaheliste suhete ja koostöövõimalustega. Inspireerivad ideed tekivad, arenevad ja haaravad kaasa erinevas vanuses ja erineva käekirjaga kunstnikke mitmest piirkonnast. Ühise loovuse tulemusena tekib mitmekihiline temaatiline näitus, kus musträstaid vaadeldakse kolmeteistkümnest laadist tunduvalt rohkem ning veelgi erinevamatel viisidel.

Näituseprojekti idee ja teema pakkus välja Serbia kunstiühingu "Palanski Art" eestvedaja Zvonimir Kostić Palanski. "Palanski Art" on Serbias Niši linnas asutatud rahvusvaheline kunstiühing, mille peamised aktiivsed tegevliikmed on Serbia endised ja praegused kunstiõppejõud, kunstnikud ja kunstiteoreetikud. Lisaks on ühingu liikmeteks kutsutud kunstnikke kogu maailmast: Jaapanist, Saksamaalt, Brasiiliast, Lõuna-Koreast, Norrast, Austraaliast, Hollandist jm, sh Eestist.

Näituse teema "Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil" on inspireeritud ameerika modernistliku kirjaniku Wallace Stevensi samanimelisest poeemist. Wallace Stevens on võitnud oma sümbolistlik-filosoofiliste poeemidega Pulitzeri preemia luules ning "Thirteen Ways of Looking at a Blackbird" kuulub tema tuntumate teoste hulka.

Osalevad kunstnikud:
Serbiast: Zvonimir Kostić Palanski, Miodrag Anđelković Daja, Slavica Erdeljanović Curk, Franc Curk, Dobrivoje Jevtić, Radmila Matejević, Peđa Todorović
Eestist: Eve Eesmaa, Ave Avalo, Eero Ijavoinen, Sirje Petersen, Per William Petersen, Imbi Kruuv, Anne Rudanovski, Siiri Kängsepp, Eliina Uibu, Grete Pertel, Anete Juhari, Marge Allik, Maarit Brit Tanni

Näituse koostasid ja TKK üliõpilasi juhendasid Eve Eesmaa ja Ave Avalo.

Näituseprojekti toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital.

Täiendav informatsioon:

Ave Avalo
+372 513 9740
ave.avalo@gmail.com

Eve Eesmaa
+372 5566 1166
eve.eesmaa@artcol.ee

Vaata veel:

Galerii