browser warning text

Näitus "Vaka all"

Näituse autor on Meelis Kihulane.

Meelis Kihulane: ""Vaka all" on minu esimene näitus sarjast "Kummardus Ants Viiresele". See näitus on üleval olnud Eesti Käsitöö Majas Tallinnas, Valga Muuseumis, ERM-is, Viljandi Pärimusmuusika aidas ning siia tuli see Kihnust. Näitusel on väljas painutatud kerega esemed, mis olen valmistanud rahvapärasel ehk traditsionaalsel viisil. Sellised esemed olid sadakond aastat tagasi pea igas talus olemas. Inspiratsiooniks on valdavalt olnud ERM-i kogudes olevad eesti ja soome-ugri päritolu esemed. Eeskuju olen saanud ka sarnastest Skandinaavia esemetest. Materjaliks olen kasutanud põhiliselt haava-, kase-, saare- ja tammepuitu ning dekoreerinud lõike- ja põletuskirjaga.

Armastan, uurin ja propageerin rahvapärast puukäsitööd. Minu südamesoov on kanda edasi traditsioonilist puutööoskust ja jäädvustada selle kohta teadmisi. Selleks olen üles kutsunud traditsioonilise puukäsitöö meistriõppe, korraldan erinevaid puutööõpitubasid ning talletan neid oskusi ka trükistesse. Ikka selleks, et ei hääbuks meie rahva põlised
tarkused."

Meelis Kihulane on olnud 20 aastat tisler ja mööblirestauraator, andnud Tartus Veeriku koolis tehnoloogiaõpetuse tunde, õpetanud Tartu Rahvaülikoolis puutööd ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis rahvapärast puutööd.

12. mail 2018 tutvustab käsitöömeister Meelis Kihulane huvilistele oma näitust ja painutatud puidust esemete valmistamist. Kõik huvilised on oodatud!

Põlva Talurahvamuuseum on suvehooajal avatud iga päev kl 9–18.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart