browser warning text

Narva keskaja festival

Narva Muuseum kutsub kõiki ajaloohuvilisi kohe pärast jaanipäeva, 24. ja 25. juunil Narva linnusesse, kus koostöös Teutooni orduga Sankt-Peterburist elustatakse Narva keskaja festivalil kaheks päevaks keskaeg.

Narva linnuse hoovil minnakse tagasi aastasse 1346, mil kirjutati alla linnuse müügileping Taani kuninga ja Saksa Ordu vahel.

Kõik külalised saavad kaasa elada rüütliturniiridele, mõõgavõitlustele ja vibulaskmisvõistlustele. Esinevad keskaegsed muusikud ehk menestrelid ja rändveiderdajad ehk skoromohhid, tehakse teatrit ning pakutakse mitmekesist ajastule omast meelelahutust nii suurtele kui väikestele.

Iga soovija saab end panna proovile vibulaskjana, rüütlina, käsitöölisena või ka lihtsa linnakodanikuna tollest kaugest ajast. Õpetatakse keskaegseid tantse ning viiakse läbi meistrikursusi. Lastel on võimalus võidelda pehmete mängurelvadega ja proovida kätt täpsusvisetes.

Festivali tipphetk saabub õhtul tuldpurskava draakoniga. Uudse lisandusena on festivalil üles seatud telklinnak, mis demonstreerib sõjakäigul olevate rüütlite eluolu. Kindlatel aegadel viiakse selles linnakus läbi ekskursioone, mille ajal tutvutakse sõjatelkide sisustusega ning rüütlite ja nende pereliikmete eluga.

Ajakava on mõlemal festivalipäeval alljärgnev:
11.00 menestrelid – ansambel Drolls
12.00 rüütliturniir
13.00 keskaegne teater
13.30 rüütliturniir hobustel
15.30 jalaväelaste heitlus
16.30 hiiglased kõmpidel
17.00 menestrelid - ansambel Drolls
17.00 keskaegsed tantsud ja tantsude meistriklassid
17.40 tuleetendus

Vaata veel: