browser warning text

Noorte lühifilmivõistlus "2Care"

Noorte lühifilmivõistlus "2Care" avas sügisvooru!

Hoolivuseteemaline lühifilmivõistlus ootab noorte (vanuses 15–19 a., 8.–12. klass) tiimitööna valminud filme üldinimlikel teemadel nagu sõprus, hoolivus, kaastunne, mõistmine, vastastikune austus jne.

Parimatele on ägedad auhinnad – sõit rahvusvahelistele lühifilmifestivalidele Viinis ja Tamperes!

Tähtaeg 28. oktoober!

Lühifilme (kestusega kuni 4 min) oodatakse noori tegema vähemalt 3-liikmeliste tiimidena. Igal tiimil on kontaktisik – õpetaja või huvijuht. Üks õpilane võib osaleda ainult ühes tiimis ja tiim võib esitada ainult ühe filmi. Võistkondade arv ühest koolist pole piiratud. Tiim ei pea koosnema ühe kooli õpilastest, väga oodatud on, et tiimis töötaksid koos erineva tausta ja emakeelega õpilased.

Koostöös Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudiga (BFM) toimuvad Narvas 28. septembril ja Tartus 29. septembril töötoad, mis tutvustavad käepäraste vahenditega filmi tegemise võimalusi.

Valminud filmidest valib žürii 15 parimat filmiprogrammi "2Care". Programm esilinastub ja võitjad kuulutatakse välja 25. novembril 2017 Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide alafestivalil "Just Film". Kahe parema filmi meeskondi autasustatakse reisidega maailma tipptasemel lühifilmifestivalidele Viinis ja Tamperes. Kolm paremat meeskonda saavad ka harukordse võimaluse osaleda PÖFF-il filmitegijatena!

Filmide valmimise tähtaeg on 28. oktoober 2017.

Osalemiseks palutakse saata meiliaadressile register@2care.ee osaleva meeskonna info: kooli nimi, meeskonna koordinaatori ja osalejate nimed ning kontaktmeilid.
Kõigil osalejatel palutakse end lisada Facebooki infogruppi www.facebook.com/groups/2care.
Valmis filmid tuleb saata meiliaadressile filmid@2care.ee mitte varem kui 21. oktoobril ja hiljemalt 28. oktoobriks. Filmide saatmiseks on soovitav kasutada tasuta andmeedastuse platvorme Wetransfer või Myairbridge.

Narva töötoa info ja registreerimine: http://bit.ly/2qNnMCr
Tartu töötoa info ja registreerimine: http://bit.ly/2xNMkOH

"2Care" projektikonkursi eestvedaja on Euroopa Liidu Rahvuslike Kultuuriinstituutide Ühendus EUNIC ja Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst.

Projekti toetavad Briti Nõukogu ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: info@2care.ee, +372 564 4811

Vaata veel: