browser warning text

Pandivere muusikafestivali kevadkontserdid 2018

Eriline festival erakordselt kaunis kohas - elamused, mis mõeldud just sulle!

20. aprillil 2018
Muuga mõisas (Pargi 1, Muuga küla, Vinni vald, Lääne-Virumaa)

kl 17 uksed, avatud puhvet
kl 18 avakontsert: PULKKINEN & MOISIO (Soome)
kl 19.30 teine kontsert: MAUNO MEESIT ja TIIT KIKAS (Eesti)
kl 21 kolmas kontsert: PROMETHEUS AND THE SATYRS (Kreeka / Suurbritannia)

PULKKINEN & MOISIO (Soome)

https://soundcloud.com/tim-v-349312697/pulkkinen-moisio-duo-potpuri

Tuntud tegijate uus ühine akustiline duo, mille repertuaaris on traditsiooniline Soome folk ning 80ndate ja 90ndate hitid. Nende eristuv stiil kombineerib folgi-, bluusi- ja kantrielemente ning vihjed poprock'ile hoiavad muusika värske ja huvitavana. Timo Väänänen on varemgi Eestis esinenud ja oma musikaalsuse ja sarmiga siinset publikut võlunud ja andunud fännidki leidnud.
Timo Väänänen on professionaalne laulja, laulukirjutaja ja produtsent, kes on alates 80ndatest töötanud kümnete bändidega (näiteks Harmony Garden and Imperia). Jukka Holm on andekas muusik ja uute suundumuste avastaja, kes on esinenud koos erilaadsete bändidega alates afrobiiti latinomuusikaga miksivast grupist Ismaila Sane’s Saisba kuni heavy metal bändini Coronary.

Koosseis:
Timo Väänänen - laul, akustiline kitarr
Jukka Holm - bändzo, mandoliin, kitarr

MAUNO MEESIT ja TIIT KIKAS (Eesti)

https://soundcloud.com/maunomeesit
http://www.maunomeesit.com/
https://www.facebook.com/mauno.meesit/
https://open.spotify.com/artist/6DGLmD2YUGFtWfaaZKkmq7

Mauno Meesit, Eesti muusikaauhindadel auhinnatud ja nomineeritud muusik ja helilooja, on kirjutanud muusikat mitmele teleseriaalile ja teatrilavastusele ning teinud koostööd paljude Eesti ja välismaiste muusikutega. Avalikkuse tähelepanu alla tõusis ta elektroonilise muusika projektiga Sinine, millega ta on seni avaldanud kaks albumit Saksamaal. Kaks aastat Berliinis elanud Meesit avaldas 2015. aasta kevadel esimese enda nime all ilmunud albumi "Closer", millega tutvustas oma loomingu uut minimalistlikku suunda. Samas vaimus on kirjutatud ka järgnevalt ilmunud "Varjudemaa" album ja hiljutine telesarja "Nukumaja" muusika.
Kasutades efektiplokke, 1940. aastate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre, esitab Mauno Meesit minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale.
Koos Meesitiga on laval Tiit Kikas viiulil. Kikas on olnud heliloojaks ja arranžeerijaks rohkem kui saja muusikaalbumi juures; loonud muusika enam kui kümnele filmile (sh mängufilmid ja dokumentaalfilmid), telelavastustele ja raadiosaadetele; olnud helilooja ühele originaalmuusikalile; teinud muusikalisi kujundusi enam kui viiele teatrilavastusele. Kirile Loo plaat "Lullabies for Husbands", mille kaasprodutsent oli Tiit Kikas, jõudis Euroopa maailmamuusika edetabeli (European World Music Chart) kahekümne parima hulka

"Olen inspireeritud akustilistest instrumentidest ja mikroskoopilistest helidest, mida hakkad kuulma, kui hetkeks seisma jääd ja jälgid kuidas helid vaikusega mängivad. Vaikus ei ole tühjus. Tal on alati enda heli, mis hoiab kõike ümbritsevat koos," tõdeb Mauno Meesit.

Koosseis:
Mauno Meesit – kitarrid, efektid
Tiit Kikas – elektriviiul

https://www.youtube.com/watch?v=du6gtICHPrc
https://www.youtube.com/watch?v=9VFVLfAxXU8
https://www.youtube.com/watch?v=SFpTJX2hxfI

PROMETHEUS AND THE SATYRS (Kreeka / Suurbritannia)

https://www.facebook.com/PrometheusandtheSatyrs/
https://twitter.com/prometh_satyrs
https://www.instagram.com/prometheusandthesatyrs/

Prometheus and the Satyrs sündis 2017. aastal Londonis. Prometheus and the Satyrs on Daemonia Nymphe laulja ja liidri Spyros Giasafakise kõrvalprojekt. Daemonia Nymphe on tuntud kreeka instrumente kasutav ja sealsest folkloorist mõjutatud maailmamuusikat esitav bänd, kes on teinud koostööd erinevate nimekate muusikutega nagu Peter Ulrich (ex-Dead Can Dance), Dessislava Stefanova (London Bulgarian Choir), Psarantonis, Dimitra Galani, Alkinoos Ioannides and Louisa John Krol, kui nimetada neist mõnda.
Prometheus and the Satyrs loob ja esitab muusikat, mis samuti põhineb suuresti kreeka folkmuusika traditsioonidel ja mütoloogial ning on hästi teatraalne, samuti teevad nad ka videosid ja visuaalkunsti. Prometheus and the Satyrs looming on tseremoniaalne, ühendades okultset ja maalähedast. Oma muusika ja tegemiste kohta infot andes jääb bänd alati äärmiselt salapäraseks ja napisõnaliseks.
"Igapäevategevused omandavad ritualistliku varjundi, igapäevaelu liturgia, armulaualiku ja suurejoonelise eksistentsi. Bändi kõla on nii iidne kui ka tänapäevane, välimus olematuse olemusest. Maski taga võib olla kes iganes või ehk ongi mask isiksus ise ja ei olegi kedagi peale maski enese," selgitab bändi liider Spyros Giasafakis.
On selle nüüd kuidas on, aga laval on kolm suurepärast muusikut, kontrabass, akustiline kitarr ja mõned põnevad kreeka instrumendid ja Prometheus and the Satyrsi kaasahaarav muusika ei jäta kedagi ükskõikseks.

Prometheus and the Satyrs-Anastenaria II
https://youtu.be/7N23S2eHg2M

Prometheus and the Satyrs - katked tänavusest Londoni kontserdist
https://youtu.be/qNDkiX-okQE

Projekti toetab Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond.
PAIK ühisprojekti "Pandivere muusikafestival" korraldab MTÜ Tumemaine Tuli, projekti partnerid on MTÜ Muuga Maanaisteselts "Eha", MTÜ Venevere Haridus- ja Kultuuriselts ning MTÜ Võivere Tuuleveski.

Vaata veel: