browser warning text

Pärnu kunstisuvi 2018: Alice Imedemaal

Pärnu kunstisuvi avaneb vaatajatele sel aastal juba 17. korda, tuues Pärnusse suveks Eesti kunsti koorekihi.

Avamine laupäeval, 2. juunil kell 16 Pärnu Linnagaleriis, Raekoda (Uus 4) ja kell 17 "Kella viie tee" Pärnu Kunstnike Majas (Nikolai 27).

Näituse kuraator Eveli Varik:

"Paralleelmaailmade ilmutused läbi loomeinimeste nägemuse on mind huvitanud juba mõnda aega. Käesolevas elus oleme läbi ühisteadvuse saanud juba niipalju arukaks, et me ei eita eriilmelisi paralleelmaailmu. Need eksisteerivad siinsamas meie kõrval, käega katsutavas kauguses, neist luuakse filme, kirjutatakse raamatuid, neid jäädvustatakse ja luuakse visuaalsesse kunsti.

Paralleelmaailmad on tihedalt seotud inimese mitmiktaju (sõna Valdur Mikitalt) erilise olemasoluga. Mõistagi juhul, kui me suudame selles ühiskonnas oma erilisuse säilitada. Tundub, et loomeinimeste seas on eelduseks mitmiktaju olemasolu ilma et me seda kuidagi nimetada püüaksimegi. Me lihtsalt oleme ja loome, siseneme meile nii tuttavlikku ruumi ja olekusse, mis on palju olulisem maailm, kui see, milles elame päriselt. "Päris maailmas" on palju piiranguid, millest tuleb kinni pidada, et eksisteerimine oleks võimalik. Paralleelmaailmas viibimine on möödapääsmatu ja seal saab toimetada omatahtsi, peegeldades tihti seda, mis või kes me tegelikult oleme või kes me oleme olnud ja mida me mäletame nii, et selle peale mõtlema ei peagi. Laseme selle endas siis kõik voogama ja voolama. Astume endast välja, vaatame ringi, avastame end kusagilt mujalt ja loome sellest.

Kunstisuvi loodab luua omanäolise müsteeriumi mitme kunstniku paralleelmaailmadest."

Osalevad kunstnikud: Jüri Mildeberg, Ines Erlemann, Ilmar Kruusamäe, Üllar Varik, Tõnis Laanemaa, Kaija Kesa, Alar Raudoja, Maret Olvet, Lev Vassiljev, Kadi Kübarsepp, Ahti Seppet, Mattias Sonnenberg, Mall Nukke, Regina-Mareta Soonsein, Regina Lukk-Toompere, Aime Kuulbusch, Maria Kristiina Ulas, Pille Ernesaks, Albert Gulk, Kristi Leppik, Reti Saks, Tiiu Pallo-Vaik, Mara Ljutjuk, Tiiu Kirsipuu, Viivi Aavik, Kalli Kalde, Andro Kööp, Mihkel Vorsman, Ehalill Halliste, Riina Uisk, Ülle Laasma, Vello Lillemets, Urve Küttner, Karl-Kristjan Nagel, Mari Roosvalt, Eduard Zentsik, Priit Kõiv, Tuulikki Tolli, Raivo Kelomees, Stina Murakas, Tarmo Puudist, Katarina Meister, Lylian Meister, Hille Palm

Vaata veel: