browser warning text

Põletatud väljade hurmaa

Renate Keerdi lavastus "Põletatud väljade hurmaa" on žanriliselt füüsilis-psühhedeelne sisekaemuslik tragöödia koomilis-poeetilises võtmes. Või vastupidi. Kõik oleneb vaatenurgast.

Laval:
Liisa Tetsmann
Taavi Rei
Gerda-Anette Allikas

Põim Kama (Postimees): "Jätaks ajalehes pool lehekülge tühjaks ja kirjutaks suurelt:
"MINE VAATA ISE!" Ja alla loetamatult pisikeses kirjas: "Hoiatus! Lavastus võib tekitada enneolematut tungi visata hundiratast, puhuda seebimulle ja suudelda tundmatut!"

Katrin Maimik, Andres Maimik (Eesti Ekspress): "Lavastus annab vaatajale võimaluse omaenese ülemullitav hingesita ämber täiega kummuli virutada, visata turjalt sinna settinud taak: positsioon, kohustused, elu paratamatus, keele ängistus, nõudepesumasinasse kuhjunud nõud, mitte kusagile viivad mõtted, ämma sünnipäev. Ning rebida ennast alukate väele ja mõttes kaasa mürgeldada, möirata, püherdada, rammida, peksta, põgeneda torustikus tiirlevate nõmedate mõtete ja emotsionaalsete mürgiaurude käest puhtasse kehalisse ekstaasi. Ja siis ennast tühjaks tõmmelnuna ja armastuse altari ees puhastununa minna tagasi oma hallide seinte ja valge laega koju, panna nõudepesumasin tööle ja heita abikaasa kõrvale, ilma et padi oleks igatsusest läbi vettinud."

Keiu Virro (Eesti Päevaleht): "Väga füüsiline, koomiline ja vajaduse korral isegi õndsalt traagiline lavastus näitab, et kui teater on elus, siis võib klassikalise narratiivi mõneks ajaks rahulikult kõrvale jätta."

Iiris Viirpalu (Müürileht): ""Põletatud väljade hurmaas" võib näha taas, kuidas legodena ümber mängitavad inimmustrid ja leidlike koreograafiliste piltide loomine on autori vaieldamatu trumpäss. Renate Keerdi lavastusi iseloomustab pideva ohumomendi tuntav kohalolek ning esinejate nähtav ohutaju."

Renate Keerd on vabakutseline lavastaja ja koreograaf, kelle lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel Euroopas, Skandinaavias ja Aasias. Renate Keerd on pälvinud kahel korral Eesti sõltumatu tantsuauhinna "Philip Morris Eesti" kui Aasta Läbilööja ja Aasta Tegija. Tema lavastus "Pure Mind" pälvis 2015. aastal rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali grand prix'. Lavastuse "Põletatud väljade hurmaa" eest pälvis Renate Keerd Tartu Kultuurikandja laureaadi tiitli ja on ka Eesti teatri aastaauhinnad 2016 tantsuauhinna laureaat. 2012. aastal asutas ta oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii.

Esietendus 12. märtsil 2015 Tartu Uues Teatris.

Kestus: 80 min

Keel pole probleem.

Vaata veel: