browser warning text

Prantsuse Instituudi digitaalne näitus „14–18ˮ Esimesest maailmasõjast nüüd Tallinnas

Prantsuse Instituut Eestis avab 2. aprillil kell 15.00 Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas digitaalse ja interaktiivse näituse „14–18ˮ, mis on pühendatud saja aasta möödumisele Esimesest maailmasõjast.

Tegemist on kolmeteistkümne pealtnäha lihtsa plakatiga, millele on QR-koodidega peidetud üle 200 kommenteeritud dokumendi, enam kui 15 minutit heli- ja videomaterjale, erinevaid tekste, fotosid ning isegi 3D-objekte. Kõige selle nägemiseks piisab oma nutiseadme kaasavõtmisest ning spetsiaalselt väljatöötatud rakenduse allalaadimisest.

Uuenduslik diginäituse formaat muudab arhiivmaterjalide rändamise senisest lihtsamaks ja võimaldab neil jõuda ka paikadesse, kus traditsioonilise väljapaneku korraldamine võib olla keeruline. Näituse on koostanud Prantsuse Instituut koostöös välismaist prantsuse keele õpet koordineeriva agentuuriga AEFE, Mission du Centenaire’i ja riikliku audiovisuaalsete materjalide instituudi INAga ning see on osa 2018. aastani kestvast Esimese maailmasõja mälestusürituste sarjast. Näituse materjale saab uurida mitmes erinevas keeles: rakendust saab kasutada nii inglise, prantsuse, saksa, hispaania kui ka portugali keeles.

Näitus jääb Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonda aprillikuu lõpuni. Läänemaal saab näitust aprillikuus näha Martna raamatukogus. Videoklipp märtsikuus Haapsalus Läänemaa Keskraamatukogus üleval olnud näitusest: http://www.tv3play.ee/sisu/seitsmesed-uudised-2015/585925?autostart=true

Näitust saavad endale tellida huvilised kõikjal Eestis. Kui soovite näituse üles panna oma kultuuriasutuses, koolis või mujal, pöörduge Prantsuse Instituudi kultuuriosakonna poole (jaanika@ife.ee).

Vaata veel:

Galerii