browser warning text

Pseudo Tours tänavakunsti tuurid Mextonia festivalil

Rahvusvaheline koostööprojekt Mehhiko ja Eesti vahel, Mextonia festival, toob Tallinnasse külluslikult imetlusväärseid seinamaale.

Aga kes on need erinevatest maailma nurkadest pärit kunstnikud, mis on nende lugu? Mida räägivad nende loodud maalid, millega nad Eesti pealinna juunis ehivad?

Festivalil toimuvatel ekskursioonidel tuletame meelde Eesti olulisemaid muistendeid Faehlmanni ja Kreutzwaldi loomingust ning avame seinamaalide sisu, tuginedes muistenditele. Loomulikult pajatame ka kunstnikest ja nende loometeekonnast. Ekskursioonid toimuvad 21. ja 22. juunil 2017. Tuure korraldab Tartu Pseudo Tours.

21. juunil algusega kell 16.00 toimub tänavakunsti ekskursioon Kultuurikilomeetril, kus vaatleme lähemalt äsjaloodud Eesti pikimat tänavakunsti tervikteost. 150 meetri pikkune Faehlmanni muistendite põhjal valminud seinamaal on kaunis näide sellest, kuidas segunevad omavahel viie tänavakunstniku kujutlusvõime ja tehniline vilumus. Avame muinasjutulise maali sisu ja süüvime olulisematesse nüansidesse.
Eesti kunstnikud: Helena Hanni Art & Vahur Agar Vako Art; Mehhiko kunstnikud: Abril Pegueros Art, Calladitos ja Sens.

Ekskursioon algab EKKM-i eest algusega kell 16.00. Tuuri kestus orienteeruvalt üks tund.

22. juunil algusega kell 16.00 tutvume lähemalt Telliskivi Loomelinnakusse ja DEPOOsse loodud rahvusvaheliste kunstnike loodud seinamaalidega. Peatume põhjalikult Kalevipoja muistendil, mis on mänginud Mextonia festivali kunstiloomingus võtmerolli. Festivalil täieneb silmapaistev Telliskivi ja Depoo tänavakunsti galerii kuue võimsa teosega. Peatume igal uuel teosel, et leida seletusi peidetud sümbolitele ja süübida sellesse, mis jääb visuaalse poole taha varju.
Kunstnikud: BoaMistura, Aaron Glasson, El Asombroso Jonky, 90114, Cinzah, Pintsel

Ekskursioon algab Depoos PEATUSE ees kell 16.00. Tuuri kestus orienteeruvalt üks tund. NB: Tänu Telliskivi mahukale kunstikogule ei pruugi tegelikult tuurile lõppu tullagi!

NB! 22. juuni tuur Telliskivis ja Depoos jääb ära. Korraldaja vabandab.

Palume ennast registreerida tuuridele siin: tartutours@gmail.com
Tasu tuuritaja kohta: 5 €
Kõik tuurid toimuvad eesti keeles!

Lisainfo:

Salme Liivrand
Tartu Pseudo Tours
+372 5616 6394

Vaata veel: