browser warning text

Rahvusvaheline väljapanek "COLLABORATION. Kaasaegne kunst Lüneburgist"

Maal, foto, installatsioon, video.

Neljapäeval, 24. augustil 2017 kell 17.00 avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus rahvusvaheline väljapanek "COLLABORATION. Kaasaegne kunst Lüneburgist". Kohal viibib delegatsioon Tartu sõpruslinnast Lüneburgist linnapea Ulrich Mädge ja kunstnike osalusel.

Näitus "COLLABORATION" kasutab Lüneburgi piirkonna kaasaegse kunsti tutvustamiseks kaheksat erinevat vaatepunkti. Rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnike esitlus hõlmab nii maale, objekte, fotot kui videot. Näitusel osalevad Anton Böring (www.anton-broering.de), Annegret Soltau (www.annegret-soltau.de), Bernd Uhde (www.bernduhde.com), FRANEK (www.franek-berlin.de), Karin Marquardt (www.karin-marquardt.de), Justine Otto (www.justineotto.de), Ralf Peters (www.ralfpeters.info) ja Ursula Blancke Dau (www.blancke-dau.de). Väljapanekut kureerib Enno Wallis.

Eksponeeritavad teosed kuuluvad Amt Neuhausis (Saksamaa) asuvas Sparkassenstiftung Lüneburgi kunstikogusse, millega Lüneburgi linn ja kreis teevad koostööd 2012. aastast. Antud kollektsioon on regionaalse kunsti ainulaadseks ja mitmekülgseks varamuks ning valikut sellest esitletakse rahvusvahelisele publikule esimest korda.

Sõpruslinnade kunstivaldkonna koostöö algus ulatub tagasi aastasse 2016, mil saksa kunstnike Ursula Blancke Dau ja Christian-Ivar Hammerbecki ning Lüneburgi Eesti Seltsi initsiatiivil ja abiga sai teoks Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõudude-kunstnike näitus "Missioon" värskelt renoveeritud Kulturbäckereis (www.kulturbaeckerei-lueneburg.de). Samal ajal oli seal avatud Tartu lasteaedades ja koolides toimunud postkaardi joonistusvõistlusele "Bei uns – meie juures" laekunud tööd. Nüüd on valik saksa kunstist jõudnud Tartusse!

Väljapanek on Tartu Kõrgema Kunstikooli, Nooruse galerii, Tartu linna, Hansalinn Lüneburgi, Lüneburgi kreisi ja Sparkassenstiftung Lüneburgi koostööprojekt.

Näitus "COLLABORATION. Kaasaegne kunst Lüneburgist" jääb avatuks 23. septembrini 2017.

Kunstnike tutvustused: www.artcol.ee/et/uudised/2529

Lisainfo:

Tartu Kõrgema Kunstikooli galerii Noorus
galerist Reet Pulk-Piatkowska
galerii@artcol.ee
+372 5563 9527

Vaata veel: