browser warning text

Regina-Mareta Soonseina näitus "See, mida sa ei näe"

Regina-Mareta Soonsein (s 1991) on lõpetanud Tartu Kunstikooli illustraatori eriala ja jätkab õpinguid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maali erialal.

Eneseväljenduse otsingud on aga juhatanud ta graafikasse – linoollõikeni, mis võimaldab manipuleerimist tundliku lõikejoonega kujutamaks mateeria ja valguse igimuutuvas sümbioosis sündivat vormi.

Teatri seinte vahel avatava näituse kohta ütleb ta järgmist: "Graafiliste tööde fookuses on vormi otsiv voolav mateeria – inimkeha, mis on oma puhtas ilus ja dünaamilisuses üks lummavamaid orgaanilisi vorme. Me pole vaid eraldiseisvad üksikud indiviidid vaid lakkamatus dialoogis enese ja ümbritsevaga, moodustades koodi, mida ehk palja silmaga ei näe, kuid tajume sügaval hingelisel tasandil. Kompamine tunnete ja kujutistega tundmatuses – kohas, mida teadus alles hakkab avastama – valguse ja energia mõjutamist inimeste energiaväljas. Analüüsida enda taju ning tundeid ja selle muundumist metafüüsilises ja sotsiaalses tandemis. Oluliseim on see, mida me ei näe."

Väljapanek avatakse 28. juunil 2018 kell 17.17.

Näitus on avatud Teatrikohvikus.

Näita kaardil Sulge kaart