browser warning text

Ruudu Rahumaru isikunäitus "Maa embus ja tule laul"

Fotokunstnik Ruudu Rahumaru autoritehnikas fotomaalidel kohtuvad muinasjutuliselt komponeeritud loodusjäädvustused ja psühhedeelne mustrikiri.

Teosed valmisid fotorännakutel läbi hinge- ja loodusmaastike ning neis kajastub kunstniku püüd jäädvustada universaalseid ja olemuslikke energiaallikaid. Või ehk kujutavad need kohtumisi tema enda hingepeegeldusega? Väestavad mustrimandalad aitavad ka vaatajal jõuda iseenese keskmesse.

Kunstnik selgitab: "Selle näituse loomine oli minu enda jaoks olnud väga kunstiteraapiline protsess. Algimpulsiks oli soov mõista südame all spiraalina voogavat jõudu. Järgnesin sellele maagilisele millelegi, mis viib meid ühest punktist teise, liigutab energiaid ja materialiseerib ideid, ning hakkasin enda jõuallikaid kaardistama. Meie hingejõud on tabamatu, kuid leidsin mõned mustrid, kus tundsin ära mingid laadimiskohad."

Ruudu Rahumaru (sünd 1991) on 2015. aastal lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafiaeriala. Ta on aastaid olnud seotud Tartu tänavakunstiskeenega. Rahumaru unenäoliseid fotosid on olnud võimalus näha kümnekonnal isikunäitusel erinevatel mittetavapärastel pindadel. Tartu Kunstimajas eksponeeritud näitusekomplekti esimest versiooni sai augustis näha Võru Linnagaleriis.

Näituse avamine 15. veebruaril 2018 kl 17 Tartu Kunstimajas.

28. veebruaril kell 18.15 toimub Tartu Kunstimajas vestlussarjas "Avalik ülesvõte" jutuajamine kunstnik Ruudu Rahumaruga, kellel on väikeses saalis avatud isikunäitus "Maa embus ja tule laul". Rahumaruga vestleb kunstnik ja Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Peeter Laurits.

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.