browser warning text

Saaremaa ooperipäevad 2017: "Ooperivariatsioonid"

Heldur Harry Põlda (tenor), Johannes Põlda (viiul), Lea Leiten (klaver)

Kavas: kõlavad ooperiaariad ning oopermuusikast inspireeritud kammerteosed - Verdi, Tšaikovski, Wagner, Sarasate jt.

Tenor Heldur Harry Põlda alustas viiuli- ja lauluõpinguid Kuressaares ning lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli kooridirigeerimise erialal (2015, õp Hirvo Surva). Vokaalsolistina on Põlda end täiendanud Itaalia laulpedagoog Paolo De Napoli lauluklassis Balti ooperi- ja laulustuudios Studio Lirico. Alates 2015. a sügisest on Heldur Harry Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis David Pollardi lauluklassi õpilane.

Viiuldaja Johannes Põlda on lõpetanud Helsingi Sibeliuse Akadeemia bakalaureuseõppe prof Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. Hetkel õpib Johannes Sibeliuse Akadeemia magistriõppes ja täiendab end aastase stipendiumi raames Ameerikas Eastman School of Musicus professor Oleh Krysa viiuliklassis. Johannes Põlda osaleb erinevate orkestrite ja ansamblite töös, esinenud solistina nii Eestis kui välismaal. Johannes mängib Sibeliuse Akadeemia omanduses oleval, 1930. aastal meister Justin Derazey valmistatud kaunikõlalisel instrumendil.

Hinnatud ansamblipartner - pianist Lea Leiten - on musitseerinud koos arvukate eesti ja välismaiste solistidega ning on 1999. a moodustatud Reval Ensemble'i liige. Praegu töötab Lea Leiten Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Tallinna Muusikakeskkoolis kontsertmeistrina ning on tegev kammermuusikuna.