browser warning text

Saksa kevad 2017 - fookuses Baden-Württemberg

25. aprillist kuni 25. maini 2017 esitleb Saksa saatkond koostöös Goethe Instituudi ning teiste partneritega "Saksa kevade" üritustesarja.

Ka 2017. aasta "Saksa kevadeks" on tehtud suuri plaane. Sel korral on partnerliidumaana fookuses Baden-Württemberg. Lisaks kontsertidele, kirjandusloengutele, ettekannetele ja mitmele koostöös teatrikeskusega Vaba Lava toimuvale teatrietendusele tuuakse Tallinna Kunstihoones vaatajateni muljetavaldav kunstinäitus "Globaalne kontroll ja tsensuur".

Taas esitletakse ka saksa filme. Nagu ikka, korraldatakse juba tuntud ja väga populaarseid kooliprojekte "Lautstark" ja "Jugend debattiert international".

Christoph Eichhorn, Saksa suursaadik Eestis: "Saksa kevadega puhkeb taas õide meie kahe maa inimeste vaheline sõprus. Mul on hea meel kutsuda teid osa saama mitmekülgsest ja põnevast programmist. Meie käesoleva aasta partnerliidumaa Baden-Württemberg kui Saksamaa leiutiste- ja innovatsioonikeskus ning Eesti kui digitaalse ühiskonna uuendaja – lisaks on mõlemad maad veel tõelised kultuuriarmastajad ja -edendajad – see kõik sobib ideaalselt kokku!"

Auhindadega pärjatud Badeni-Eesti džässmuusiku Kristjan Randalu esinemine, kunstinäitus "Globaalne kontroll ja tsensuur", SWR sümfooniaorkester, filmivalik, mille fookuses on partnerliidumaa Baden-Württemberg, teatrietendus "Komistuskivid" ("Stolpersteine") ja paljud teised kõrghetked muudavad tänavuaastase Saksa kevade taas eriliseks sündmuseks.

Näitused, kontserdid, digitaalsed projektid, loengud ja ettekanded pakuvad saksa keele huvilistele võimalusi mõttevahetusteks ja kohtumisteks. Koostöös eesti üldharidus- ja kõrgkoolidega pakutakse kõigile erinevaid võistlusi ning kaasalöömisvõimalusi, et veelgi lähemalt selle kultuuri ja keele eripärasid kogeda. Lisaks jagatakse informatsiooni Saksamaa majanduse ja teadusuuringute vallast.

Saksa kevade kava ja lisainfo leiab veebilehelt http://www.saksakevad.ee.

Vaata veel: