browser warning text

Saksamaa: rahvusvaheline illustratsiooninäitus "It's Always Tea-Time"

Tänavu möödub 150 aastat Lewis Carrolli raamatu "Alice Imedemaal" ilmumisest. Selle tähistamiseks kutsus kuraator Viive Noor oma kunstnikest sõpru üle terve maailma üheskoos Alicega teed jooma.

Näituse pealkiri on tsitaat raamatust "Alice Imedemaal" ja viitab tuntud teejoomise stseenile. Enamik pilte kujutabki jaburat teelaudkonda, aga on ka töid, kus on teemat käsitletud laiemalt.

Osaleb 72 kunstnikku 19 riigist, eksootilisemad neist ehk Iraan ja Iisrael. Kuraator Viive Noor: "Enamus kunstnikke kuulub maailma illustraatorite koorekihi hulka ja nende töid ei ole varem nähtud mitte ainult Eestis, vaid kogu Läänemere regioonis. Tõenäoliselt nende hulgast paljude looming ei jõua enam kunagi siiakanti, nii et kes tahab teada, mis suures maailmas toimub ja mismoodi mõtlevad ja loovad kaugemate riikide kunstnikud, siis nüüd on see võimalus tulla ja näha seda oma silmaga. Tegemist on nimelt originaalillustratsioonidega, mis on alati vaatamist väärt. Lisaks on kõik tööd tehtud spetsiaalselt selle näituse tarbeks, nii et raamatutes neid pilte kunagi ei näegi."

Näituse korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kujundusgraafikute Liit.

Vaata veel:

Galerii