browser warning text

Sari "Noorte Filharmoonia": Augustus

René Eespere kontsertetenduse esmaettekanne.

AUGUSTUS
Muinasjutuline lugu armastusest
Hermann Hesse samanimelise jutustuse alusel
Laulutekstid Malle Talvet-Mustonen

Priit Volmer
Aurelia Eespere
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Andres Kaljuste

Mis on armastus? Mis on õnn? Kuidas neid ära tunda? Mis juhtub siis, kui sinu saatuse üle otsustab keegi teine?

Iga ema tahab oma lapsele parimat. Nii ka Augustuse ema Elisabeth, kes on elu keerdkäikude tõttu jäänud ilma oma abikaasast vahetult enne nende ühise poja sündi. Augustuse sündimise ööl juhtub aga midagi maagilist ning täide läheb Elisabethi soov oma pojale - et kõik teda armastaksid. Kas armastus on privileeg või tuleb see välja teenida? Mis saab siis, kui armastus saab otsa?

Herman Hesse jutustuse ainetel valminud René Eespere uudisteos "Augustus" räägib muinasjutulise, aga inimlikult õpetliku loo elust ja armastusest.

Tuli oli juba peaaegu kustunud, ja nii nagu kunagi lapsepõlves, vaatas Augustus suurte uniste silmadega punakat kuma. Vader pani tema pea oma sülle ja läbi hämara toa kõlas õrnalt tasane muusika ning tuhat väikest helendavat haldjat hõljusid tiireldes ringi. Augustus vaatas ja kuulas ning tema õrnade lapsemeelte ees avanes taasleitud paradiis.

"Noorte Filharmoonia" on Tallinna Kammerorkestri kontserdisari, mille raames tellitakse igal hooajal üks uudisteos armastatud eesti heliloojalt. Sellest sarjast pärinevad väga menukas Rasmus Puuri "Sipsik", Rein Rannapi "Vana saabas" ning Kristo Matsoni "Trikiga küsimus".

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart