browser warning text

Sööt / Zeyringer. "Õigeaegselt"

Näitus Hobusepea galeriis.

Avamine 7. juunil kl 19.

Sissepääs tasuta.

Duosse Sööt/Zeyringer kuuluvad Tiina Sööt ja Dorothea Zeyringer, Viinis (Austria) resideeruvad kunstnikud, kes teevad koostööd alates 2012. aastast. Sööt/Zeyringer loovad performatiivseid teoseid visuaalsete kunstide, tantsu ja teatri piirimail. Nende performance'id ja videoteosed põhinevad liikumisel ning tekstil, mis on kombineeritud rütmilistesse ja poeetilistesse struktuuridesse. Oma praktikas otsivad nad ilu ja absurdi igapäevastest tegevustest, keelest ja ümbritsevatest objektidest. Loomingus keskenduvad nad näiliselt iseenesestmõistetavatele situatsioonidele, mis on peaaegu tähelepandamatud, kuid millega enamik meist samastuda suudab. Poeetilisel ja humoorikal viisil pööravad kunstnikud argised protseduurid ja tegevused pea peale, paljastades lihtsate situatsioonide performatiivse potentsiaali. Muutes triviaalsete momentide konteksti, esitab nende looming väljakutse laiematele teemadele ja küsimustele.

Käesoleval näitusel Hobusepea galeriis saab video vahendusel näha kolme performatiivset teost, millest kaks tulevad live-esitlusele ka näituse avamisel.

Sööt/Zeyringer loomingut on esitlenud muuhulgas brut Viin, Tanzquartier Viin, Sõltumatu Tantsu Lava, Schauspiel Köln Saksamaal, Kunstraum Niederoesterreich Viinis ja National Dance Center Bukarestis.

2013. aastal valiti nad ImPulsTanz TURBO residentuuri (Viin), 2014. aastal Tanz*Hotel residentuuri (Viin) ning 2015. aastal transeuropa Work Residency programmi (Hildesheim, Saksamaa). 2016 hinnati neid Viini Kunstiakadeemia tunnustusauhinnaga. Nende lavastus "lonely lonely" pälvis etenduskunstide auhinna Austria Liidukantselei poolt (2015) ning Young Stoff auhinna Stockholm Fringe Festivalil Rootsis (2016).

sootzeyringer.wordpress.com

Näitus jääb avatuks 3. juulini 2017.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.