browser warning text

Tagurpidi kontsert

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor ja Ai Heit Mjuuzik tiim ajavad publiku tagurpidi!

2017. aasta on Eestis kuulutatud laste ja noorte kultuuriaastaks. Sel puhul toovad Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor ja Ai Heit Mjuuzik tiim publiku ette kontsertlavastuse, mis valmistab rõõmu eelkõige just nooremale kuulajaskonnale, aga sobib ideaalselt kogu perega nautimiseks.

28. ja 29. aprillil viime publiku Priit Pärna loodud muinasjutumaailmas asuvasse Tagurpidiantslasse ja jutustame loo sellest, kuidas krutskeid täis poiss Ants koos oma onuga tagurpidimaailmas seiklevad ja kõike üheskoos tagurpidistama asuvad.

Kontserdi süžees ühendatakse akadeemiline ja lapsemeelne repertuaar ühtseks tervikuks ning selle aluseks on Priit Pärna 1980. aastal ilmunud ülimenukas koomiks "Tagurpidi".

Olge valmis - meie etenduse võlumaailmas kaotate taju, mis on õiget- ja mis tagurpidi!

Meeskoori dirigendid: Peeter Perens ja Siim Selis

Hääleseadjad: Alar Haak, Kalev Keeroja ja Uku Joller

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor

Eesti suurim meeskoor on paistnud Eesti koorimuusikapildil silma lisaks stabiilselt kõrgele laululise tasemele ka väga tugeva ja innovaatilise mõttelennuga organisatsioonina. Mehed tegelevad kadestusväärse entusiasmiga oma traditsiooniliste kontsertide, pidude ja kõikvõimalike teiste sündmuste korraldamisega. Meeskooril on kombeks teostada alati asju pisut omamoodi, olla värsked ja unikaalsed ning eristuda teistest laulule orienteeritud akadeemilistest grupeeringutest. Kevadised lavastuslike elementidega kontserdid on võitnud suurearvulise publiku südame. See on publik, kes aastast aastasse sündmust külastab ja teab, et ei pea kunagi pettuma.

Ai Heit Mjuuzik tiim

Selle omapärase nime all peidavad end andekad näitlejad Haide Männamäe ja Toomas Tross, laulja Maris Liloson ning pianist Siim Selis. Haide ja Toomas on tuntud ka kui Piip ja Tuut ning ühiselt veavad nad Toompeal asuvat Piip ja Tuut Teatrit, mis pakub põnevat meelelahutust nii lastele kui ka täiskasvanutele. Maris, kelle algatusel Ai Heit Mjuuzik tiim kokku sai, üritab koos Siimuga jällegi akadeemilise muusika esitusse vaheldusrikkust tuua.

Priit Pärna koomiks "Tagurpidi"

Elas kord poiss, keda kutsuti Tagurpidi-Antsuks. Eks ikka sellepärast, et ta tegi kõike tagurpidi. Sokk pähe, müts jalga. Kauss kummuli, punase tulega üle tee. Ema ja isa olid Antsu pärast lausa mures. Ja siis tuli neile hea mõte: saadame õige Antsu mõneks ajaks onule külla. Antsu onu elas nimelt kohas nimega Tagurpidiantsla. Et kui poiss näeb, mis see õige tagurpidistamine on, ehk tuleb talle siis aru pähe. Isa-ema viisid Tagurpidi-Antsu raudteejaama ja panid rongi peale, Ants ütles vanematele "Tere!" ja sõit algas. See, mis Tagurpidiantslas juhtuma hakkas, ületas Antsu kõige suuremad ootused ...

Priit Pärna on-ja-ei-ole-ka-koomiksi "Tagurpidi" esmatrükk ilmus aastal 1980.