browser warning text

TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL

Eestimaa kammermuusika üks suursündmusi toimub pealinna kaunimates kirikutes ja saalides.

Eesti kauni pealinna väärtmuusikafestival on koondatud lühikesse perioodi ning annab võimaluse publikul nautida suurel hulgal Eesti tippmuusikute esinemisi kõrvuti väliskülaliste ja noorte talentidega, kaunistades ja rikastades seeläbi Tallinna ja kogu Eesti kultuuripilti.

Eraisikute ja firmade toetusel antakse igal aastal välja Marje Sinki ja Kuldar Sinki nimelist preemiat "Noor laulja", välja on antud ka Lord Carlisle nimelist preemiat "Noor muusik" ning Vendor Eesti preemiat "Noor dirigent".

Festival toimub Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus, Tallinna Raekojas, Mustpeade majas ja Hopneri majas.

Festivali eeltutvustus toimub 19. augustil festivali telgis Vabaduse väljakul, kus vaba sissepääsuga kontserdid ootavad publikut
igal täistunnil vahemikus 12.00-21.00. Esinevad Eestimaa muusikaõppeasutuste õpilased ja mitmed ansamblid.

Festivali programm:

E. 21. august kell 19.00
Estonia Kontserdisaal
ORKESTER NORDEN
Põhjamaade noorte sümfooniaorkester
Susanna Andersson (sopran, Rootsi)
Jakob Koranyi (tšello, Rootsi)
dirigent Johannes Gustavsson (Rootsi)
Kavas: B. Byström, E. Elgar, J. Sibelius jt

T. 22. august kell 15.00
Rootsi-Mihkli kirik
Kristina Kriit (viiul)
Levi-Danel Mägila (tšello)
Neeme Ots (trompet)
Tiia Tenno (orel)
Kavas: Kodaly, Bach, Charpentier jt

K. 23. august kell 19.00
Tallinna Raekoda
Kristina Vähi (sopran)
Henri Zibo (akordion)
Johan Randvere (klaver)
Kavas: Rääts, Leoncavallo, Šostakovitš jt

R. 25. august kell 19.00
Tallinna Raekoda
Klaveritrio TEOS:
Kreeta-Julia Heikkilä (viiul, Soome)
Jaani Helander (tšello, Soome)
Jaan Ots (klaver)
Kavas: J. Brahms, A. Pärt, M. Ravel jt

L. 26. august kell 19.00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
BALTIC NEOPOLIS VIRTUOSI
Poola kammeransambel
Tomasz Tomaszewsk (viiul)
Emanuel Salvador (viiul)
Emilia Goch Salvador (vioola)
Andriy Viytovych (vioola)
Adam Klocek (tšello)
kaastegev Eesti tšellist Andreas Lend
Kavas: R. Strauss, M. Karłowicz,
P. Tšaikovski

P. 27. august kell 19.00
Hopneri maja
Oksana Sinkova (flööt)
Madis Kari (klarnet)
Ralf Taal (klaver)
Kavas: Saint-Saëns, Debussy, Poulenc jt

E. 28. august kell 19.00
Tallinna Raekoda
Oliver Kuusik (tenor)
Atlan Karp (bariton)
Irina Zahharenkova (klaver)

T. 29. august 19.00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
FESTIVALI GALA
Sopran Pille Lill, viiuldajad Anna-Liisa Bezrodny, Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit,
Oksana Sinkova (flööt), Oliver Kuusik (tenor),
Atlan Karp (bariton), Andreas Lend (tšello),
Neeme Ots (trompet), Madis Kari (klarnet), Henri Zibo (akordion),
trio HEMEIS, pianistid Irina Zahharenkova,
Piia Paemurru, Ralf Taal, Marko Martin

K. 30 august kell 19.00
Tallinna Raekoda
Euroopa Komisjoni esindus Eestis esitleb:
Euroopa Liidu Noorteorkestri keelpillikvartett:
Charlotte MacClure (viiul), Emma Oldfield (viiul),
Clément Holvoet (vioola), Dana de Vries (tšello)
ja klaveritrio HEMEIS:
Sigrid Kuulmann-Martin (viiul)
Andreas Lend (tšello)
Irina Zahharenkova (klaver)

Festivali on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega aastal 2016/2017.

Muusikute fond PLMF kingib Tallinna Kammermuusika festivali ning
Orkester Norden 21. augusti kontserdi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

Vaata veel: