browser warning text

Tallinna Keskraamatukogu ja Microsoft korraldavad noortele Nutipäeva

Nutipäeval saavad Tallinna koolide gümnasistid nelja tunni jooksul lihvida oma oskusi ja teadmisi kolmes töötoas. Parimatele ja nutikamatele on Microsoft ja Skype välja pannud auhinnad.

Nutipäeval saavad Tallinna koolide gümnasistid nelja tunni jooksul lihvida oma oskusi ja teadmisi kolmes töötoas. Parimatele ja nutikamatele on Microsoft ja Skype välja pannud auhinnad.

Programmeerimise töötuba on noortele, keda huvitab, kuidas tehakse veebilehti ja mobiilirakendusi ning kirjutatakse programme, mida me igapäevaselt kasutame. Töötoas on võimalik kirjutada oma esimesed koodiread, kasutades Microsofti interaktiivseid vahendeid. Osaleda saab ka oma sülearvuti, nuhvli või nutitelefoniga.

Disaini töötoas selgitatakse, kuidas kujundada interaktiivset ja kasutajasõbralikku veebilehte ning milliseid programme ja disainielemente selleks kasutada. Töötoas saab uusi praktilisi teadmisi veebidisainist ning neid kohapeal rakendada.

Graafikalaudade töötoas saavad disaini- ja graafikahuvilised tutvuda elektrooniliste joonistuslaudadega Wacom Intuos Pro M. Töötoas saab oma kunstianded proovile panna või need alles avastada, luues vabakäelisi joonistusi ja eskiise. Lisaks toimub uute oskuste demonstreerimiseks animatsioonide joonistamine.

Töötubades osalemiseks ei ole vaja eelteadmisi disainist ja programmeerimisest. Kõigi osalejate vahel loositakse välja Nokia Lumia 1320. Lisaks eriauhinnad parimatele!

Nutipäeva eesmärgiks on tutvustada noortele vahvaid programme, uusi nuhvleid ja nutitelefone ning anda õpilastele töötubades praktilisi uusi oskusi. Ühtlasi esitletakse Microsofti pilvepõhiseid teenuseid ja räägitakse mobiilsest meelelahutustest.

Lisainfo ja registreerimine aadressil nutipaev@tln.lib.ee

Nutipäeva korraldavad Tallinna Keskraamatukogu ja Microsoft. Toetavad Coca-Cola ja Skype.

Vaata veel: