browser warning text

Talvejazz 2018

2.02.-6.03.2018 toimub Tallinnas ja Viljandis "Talvejazz".

Kontserdihooaeg "Talvejazz" toob kevade lähemale – kontserdid toimuvad 3. veebruarist 4. märtsini 2018 Kumu auditooriumis ning esinejaiks on kuue Euroopa riigi silmapaistvad muusikud. "Talvejazz" viib rändama galaktika äärealadelt tsimbalomi helide sügavusse!

"Talvejazzi" hooaja avab 3. veebruaril Kumu auditooriumis Danske džässiauhinna 2017 võitja kitarrist Mart Soo oma ansambliga Kulgejad. Kvintett kutsub kuulaja põhjamaisele teekonnale, kus muusikalises ruumis kohtuvad minevik, olevik ja ajatu kulgemine. Mart Soo loomingulises käekirjas põimuvad jazz, helimaastikud ja minimalism. Kitarrist Mart Sooga musitseerivad aatekaaslased Tuuli Velling, Raun Juurikas, Heikko Remmel ja Brian Melvin.

10. veebruaril toovad oma värske kava kuulajate ette andekad lauljaid-laululoojad Maarja Aarma ja Teele Viira. Maarja Aarma on ansamblite Gretagrund, MA ning Söörömöö eestvedaja ja ka silmapaistev sooloartist. Teele Viira on tuntust kogunud saatest "Eesti otsib superstaari" ja osalenud erinevates muusikaprojektides soulbändidest muusikalideni. Kuhu Teele Viira ja Maarja Aarma spetsiaalselt "Talvejazziks" loodud kavaga seiklema lähevad, selgub kontserdil.

17. veebruaril esineb Kumu auditooriumis multiinstrumentalist Mihály Borbély oma uue projektiga Polygon, mis on inspiratsiooni saanud folgist, maailmamuusikast, jazz'ist ja kaasaegsest muusikast. Borbley on hinnatud saksofonist-klarnetist ja multiinstrumentalist. Triole annavad erilise värvingu ungari rahvapilli tsimbalomi helid.

1. märtsil osalevad Taani legendaarse helilooja-löökpillimängija Marilyn Mazuri juhitud ansambli Criss Cross kontserdil silmapaistvad Belgia, Luksemburgi, Taani, Prantsusmaa ja Eesti muusikud. Kontsertidega esinetakse kõigis nimetatud maades. Eestit esindab ansamblis bassist Peedu Kass. Löökpillide kuninganna Marilyn Mazur on tuntust kogunud maailmas ja "Jazzkaarel" esinenud nii oma ansambliga kui ka Jan Garbarek Groupi koosseisus.

"Talvejazzi" 4. märtsi kontserdil viivad ansambli The Space Travellers muusikud kuulajad rändama galaktika äärealadele ja linnutee sügavustesse. See Prantsusmaa juurtega trio on inspiratsiooni saanud kosmoseteadusest – inimkonna plaanist taas Kuud külastada ja esimestest sammudest Marsil. Kosmoserändurite muusika ootab avastamist nagu uued planeedidki.
6. märtsil toimub sama kontsert Viljandi Pärimusmuusika aidas.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart