browser warning text

Tartu linna hääled. Kirikukellad ja orelid

Tartu linna hääli tutvustav ekskursioon viib Tartu linna pühakute nimelistesse kirikutesse: Peetruse järgi Peetriks nimetatud ja linna pühaku Pauluse nimelisse kirikusse ning Tartu Jaani kirikusse.

Kõigis kolmes pühakojas otsitakse muude teemakäsitluse kõrval viitamisi linna pühakutele.

Reisi jooksul saab kuulata ülevaadet kellade põlvnemisest, aga lähemalt tutvutakse Tartu Jaani, Peetri ja Pauluse kellade kui linna hääle kujundajatega. Osavõtjad saavad teada nende seitsme kella ajaloo, heliomaduste, helistamisviiside ja nimede kohta. Kaasneb võimalus külastada torne.

Ekskursiooni käigus tutvutakse ka häältega seespool kirikut: nähakse lähedalt erinevaid oreleid ja heidetakse pilk paari instrumendi sisse. Ekskursioon liigub väiksema helimaja juurest suuremateni: osavõtja tutvub väikese vileoreli, pedaalharmooniumi, digioreli ja ühe Eesti suurima, vastvalminud Pascheni vileoreli isikupära ja kõlaga. Juhendaja tutvustusi ilmestavad muusikalised etteasted.
Reisi lõpuks saab Tartu Pauluse kirikus vaadata lõiku maailmas ainulaadsest interaktiivsest orelifilmist “Organo pleno”.

Ekskursiooni-koolitust viib läbi Anna Humal.

Registreerumiseks ja täpsema info ning ajakava saamiseks palume registreeruda läbi kodulehe (link all "vaata veel" osas) või telefonil 736 1540.
Olete oodatud!

Vaata veel: