browser warning text

Tartu tantsuklubi: sõpradega aastavahetuse ootuses

Käesoleva aasta viimases Tartu tantsuklubis on teemaõhtu "Sõpradega aastavahetuse ootuses".

Tiigi Seltsimajas saavad kokku mitmesugused muusikud põhja-lõuna suunast Tallinnast Karksi-Nuiani ja ida-lääne joonelt Jõgevalt Kihnuni, kes tulevad suisa sõpruskonniti kohale. Tartu tantsuklubisse on tulemas sellised muusikud ja tantsijad, kel on mahti jõuluaegne rutt tundideks unustada ja nautida üheskoos olemist. Pearõhk on sel korral koosmusitseerimisel.

Tartu tantsuklubisse on lubanud tulla tähelepanuväärne hulk lõõtspillimängijaid koos Tallinna lõõtsaklubi esindusega, ansambel Ehatäht Jõgevalt, Tartu parmupilliaktiivi esindus, Kaisa Kuslapuu koos õpilasta muusikakoolist Helivõlu ning hulk teisigi Tartus tegutsevaid muusikuid.

Tantsuklubilisi tantsitavad järgmised noored ja nooremapoolsed muusikud: Ain Lindvest (eesti lõõtspill), Andres Siiman (parmupillid, kitarr, tinavile), Artur Aunap (akordion), Joonas Taniloo (torupill), Juhan Uppin (eesti lõõtspill), Kadri Saare (karmoška), Kaisa Kuslapuu (karmoška), Karl Kobin (viiul), Karl Laanekask (bandžo), Kert Krüsban (eesti lõõtspill), Marta-Helene Hansing (viiul), Mart Kirotar (eesti lõõtspill), Peeter Nahko (eesti lõõtspill), Priit Lilleleht (parmupillid), Rasmus Kadaja (eesti lõõtspill), Raul Roosiväli (eesti lõõtspill), Reet Laos (eesti lõõtspill), Romet Allingu (akordion, kontrabass), Stina Heinola (akordion), Tiit Animägi (eesti lõõtspill), Ülle Kool (eesti lõõtspill) ja Ülo Saaremõts (karmoška).

Õhtu jooksul saavad teisedki kohalolevad muusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga ja nautida koosmusitseerimist. Tartu tantsuklubis tantsitakse rahvatantse, mida tavatseti tantsida külapidudel 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses nii Eestis kui ka mujal Euroopas. Paljud tantsud on tuttavad ja tantsijate poolt armastatud või jätkuvalt pelgalt tuttavlikud. Kel on huvi ja soovi, saab kohapeal tantse õppida tähelepanelikult tantsuõpetajaid kuulates ja teisi tantsijaid jäljendades.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima, laulma kui ka musitseerima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: Triinu Nutt, +372 5560 2102, triinu.nutt@gmail.com