browser warning text

"Teatripäeva gala maskid ja kostüümid" NUKU muuseumis

NUKU muuseumis avatakse neljapäeval, 12. juulil näitus "Teatripäeva gala maskid ja kostüümid". Tegemist on selle aasta rahvusvahelisel teatripäeval NUKU teatri laval etendunud auhinnagala tegelaskujude maskide ja kostüümide näitusega.

27. märtsil toimus NUKU teatris Eesti Teatri Aastaauhindade gala, mille lavastas Mirko Rajas. Kunstnik Rosita Raud lõi lavastuse jaoks kümme tegelaskuju, mis kujutavad sümboolselt teatri olemust ja mõtet. Võimsad maskid paelusid nii teatriinimesi kui ka televaatajaid, sest auhinnagalast tegi otseülekande Eesti Rahvusringhääling.

Muuseumis avataval näitusel ongi välja pandud maskid, kostüümid, videokatkendid ja fotod, mis meenutavad suurepärast õhtut ning teatrit oma kordumatuses. Sellel erilisel näitusel võtab vormi see, mis tavaliselt on silmale nähtamatu – teatraalsete tegelaskujude kehastuses saavad isikustatud kuju teatrisümbolid, kujutlusvõime ning inspiratsioon.

"Teater on väli, kus kõik jääb alles, miski ei kao, mis on hingega tehtud. Vaatajate mäluväljal on kõik koos – tänased ja eilsed teatritegijad –, suhestudes üksteisega, pidades katkematut ja kuuldamatut dialoogi," sõnas Mirko Rajas teatripäeva lavastust luues.

Näituse koostajad on Maria Usk, Gerli Mägi ja Iti Niinemets. Näitusel on lisaks NUKU teatri eksponaatidele kasutatud ka ERRi salvestust.

Näitus on avatud muuseumi aatriumis muuseumi lahtiolekuaegadel kuni 31. augustini.

Vaata veel: