browser warning text

Tiiu Piiburi kunstinäitus "Reisikiri"

Tiiu Piiburi näitus "Reisikiri" on avatud Tallinnas Rävala pst. 2 asuva notaribüroo 3. korrusel 2015. a märtsi lõpuni kl 9-17.

Tiiu Piibur kirjutab: "Eneselegi teadvustamata avastasin, et olen jäädvustanud lõuendile paiku, mis vajavad hoidmist ja säilitamist inimeste poolt, mõeldes tulevikule. Näitusel on vaid mõned reisijäädvustused.

Reisidel jäädvustan endasse loodustunnetuse, millega liigun ja vaatlen. Loodus on kaunis oma mitmekesisuses. Õrnad korallrahnud vetesüles, mis hävivad, kuna meie reisipaadid teevad nendel peadpööritavaid tuure. Looduskaunid kohad kaovad - sinna laieneb tsivilisatsioon. Inimesi on planeedil maa palju, aga igaüks meist saab kaasa aidata, et maa imelisus säiliks ja saaks seda kaunina edasi pärandada.

Meie vaba ja kõikevõimaldav ajastu soosib reisimist. Reisida on võimalik pea kõigis maailma paikades. Rännates tekib ääretult palju uusi tundmusi ja emotsioone, mida olen kandnud õlivärvide ning spaatliga lõuendile. Loodus on see, mida ma soovin jäädvustada, mitte igapäevane eluolu. Loodus on üks suur imeline müsteerium, mida ei tohi võtta iseenesest mõistetavalt. Reisides saame neis paigus vaid viivuks viibida. Need hetked on põgusad. Olles paikades, ahmin erinevaid tundmusi, visioone ning varjumänge endasse, et need hiljem värvidesse kanda. Et tunnetada elu ilu, on vaja olla palju iseendaga, mõtiskleda, liikudes meeltes paikadesse ja näha seda kõike suures plaanis. Minu jaoks ühendab visuaalne keel kõik maailma keeled. Loodus edastab meile läbi visuaali universaalse sõnumi, mille vastu tunnen sügavat austust. Selle sõnumi me anname pärandiks edasi oma lastele.

Läbi oma reisikirja tahtsingi teile, armsad vaatlejad, kõike seda ilmailu edasi anda ning koputada meie südamele, kuidas võiksime seda ilu ise hoida. Oma elutegevuse mõtete ja tunnetega. Hoida meie maad."

Vaata veel:

Galerii