browser warning text

TMW videokonkurss #hoolin

27. märtsist 2. aprillini toimuv uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) on sel aastal võtnud luubi alla kestliku arengu eesmärgid.

14. märtsil veebilehel hoolin.ee käivitunud TMW videokonkurss tutvustab viise, kuidas nutikalt tegutsedes vähem keskkonda saastada, loodusressursse jätkusuutlikult kasutada, teadlikult tarbida ning kõikidele ühiskonnaliikmetele võrdseid võimalusi tagada. Algatust toetavad Keskkonnaministeerium, MTÜ Mondo, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Riigikantselei, Rootsi Saatkond, Telia ja KODA by Kodasema.

2015. a sügisel leppisid maailma riigid ÜROs kokku tegevuskavas "Muudame maailma: säästva arengu tegevuskava aastaks 2030". Kestlik areng ja innovatsioon keskkonna säästmisel on üks Euroopa Liidu olulisematest prioriteetidest ning ülemaailmse osalejana on Euroopa Liidul võtmeroll rahvusvahelistes jõupingutustes, mille eesmärk on kestliku arengu edendamine kogu maailmas. Tegevuskava kõnetab vähemal või rohkemal määral inimesi üle maailma.

Kuna igaühe tegudel ja harjumustel on kokku liidetuna suur mõju sellele, kuidas keskkonda kasutame, pakub tänavune TMW võimalust kaasata ja ühendada inimesi kestliku arengu eesmärkide poole püüdlemisel. Väikesed nutikad muutused üksikisiku tegevuses võivad tervikuna kaasa tuua suure positiivse muutuse. Muuhulgas kutsub festival kõiki üles oma positiivseid tegusid ja eeskujulikke harjumusi teistega jagama videokonkursil #hoolin.

Konkursil osalemiseks tuleb käepäraste vahenditega filmida kuni minutipikkune lühiklipp, milles osaleja tutvustab oma lubadusi, kogemusi ja näpunäiteid keskkonnahoiu, teadliku tarbimise ja taaskasutuse teemadel või turvalisemasse elukeskkonda ning inimõiguste parandamisse panustamisel. Oodatakse ideid, kuidas vähem toitu prügikastis lõpetaks, kuidas poes õigeid valikuid teha, igapäevaste toimetuste juures vähem elektrit tarbida, keskkonda säästvalt liigelda, vähemate võimalustega kaaskodanikke aidata, nende õiguste rikkumise vastu sõna võtta jne.

Valminud video tuleb üles laadida YouTube'i, Vimeo või Instagrami keskkonda ning esitada konkursi veebilehel hiljemalt 7. aprillil.

Kõikide konkursil osalejate vahel valib #hoolin algatuse esindajaist žürii välja kolm võitjat, kelle nimed avalikustatakse 17. aprillil. Auhindadeks on nädalavahetus KODA majas koos kaaslasega, Telia poolt iPhone 7 Plus ning Rootsi Saatkonna poolt reis kaaslasega Stockholmi.

Lisainfo ja võistlusvideo esitamine: hoolin.ee/videokonkurss

Kestliku arengu ühistest eesmärkidest ja lubadustest lähemalt:
hoolin.ee/uhised-eesmargid/lubadused

TMW kestliku arengu eesmärkide täitmisele saab lisaks #hoolin konkursil osalemisele kaasa aidata veel mitmel moel. TMW avalikel vestlustel räägitakse nii targast tarbimisest kui kultuuriprügist, festivali raames toimuvail Peeter Piheli "Trash Cooking" heategevuslikel õhtusöökidel valmivad road kaubanduskeskuste poolt prügiks tunnistatud toiduainetest ning Uuskasutuskeskuses aset leidval linnalava-kontserdil saab lisaks hea muusika nautimisele asjadele uue elu anda.

Festivalipaikades on tänavu ka spetsiaalsed prügi sorteerimisele suunavad disain-konteinerid, mille autorid on sisearhitektid Sille Pihlak ja Siim Tuksam. Senisest enam pööratakse festivalil tähelepanu ka erivajadustega inimeste ligipääsetavusele ning kõikidele ühiskonnaliikmetele võrdsete võimaluste tagamisele, sealhulgas naiskõnelejate osakaalu tõstmisele festivali konverentsil ning avalikes vestlustes.

Lisainfo:
hoolin.ee/uhised-eesmargid/panusta-tmw-raames
tmw.ee/et/kava