browser warning text

USA: Estonian Voices Skandinaavia majas New Yorgis

Estonian Voices esineb 13. jaanuaril 2018 kell 18.00 New Yorgi Skandinaavia majas.

Estonian Voices on üks omanäolisemaid kooslusi Eesti vokaalmuusikas.

Ansambel viljeleb pop-džässilikku muusikat, mille hulka kuulub töötlusi nii rahvalauludest, oma originaalloomingust kui ka tuntud hittidest. Kuigi koosseis on aja jooksul osaliselt vahetunud, on tänaseks välja kujunenud omavahel kokkusobituvad hääled Mikk Dede, Kadri Voorand, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Aare Külama ja Mirjam Dede.

Kooseisu esikalbum "Ole hea" pälvis 2015. aastal tiitli Aasta jazzalbum. 2016. aastal omistati Estonian Voicesele Aasta jazzansambli tiitel. Tunnustuseks on olnud ka koostööd mitmete hinnatud koosseisude ja artistidega, teiste seas New York Voices ja Take 6.

Estonian Voicese esimene koosseis tuli kokku 2010. aastal Jazzkaare Jõulujazzi festivalile. Idee panna kokku täiseti uus kuuehäälne a capella laulev vokaalansambel sündis koostöös Tallinn 2011 meeskonna ja Eesti Jazzliiduga, kes Kultuuripealinna projekti raames kavatses tuua ühele Eesti džäss-pop vokaalansamblile maailma tipptasemel koostööpartneri, kelleks osutus legendaarse vokaalansambli M-Pact sopran ja arranžeerija Britt Quentin.

Kuna vastavas stiilis tegutsev vokaalansambel Eestis sel hetkel puudus, paluti džässlauljal Kadri Voorandil panna kokku täiesti uus koosseis, kellele ka arranžeerida.

Vaata veel: