browser warning text

Vargamäe filmipäevad

23.-25. novembrini 2017 toimuvad Tammsaare muuseumis Vargamäel Vargamäe filmipäevad. Vaatajaid köidab peale põnevate filmide ka nende näitamise koht, mis lisab müstilisust ja romantilisust.

Filmipäevad algavad 23. novembril ning toimuvad kolmel järjestikusel päeval. Ekraanil saab näha kolme erinevasse žanrisse kuuluvat filmi: dokumentaalfilmi „Lumi punasel lagedal“, mis räägib Eesti küladest Šotsis; tragikomöödiat „Päevad, mis ajasid segadusse“, mille tegevus viib vaatajad Eesti üheksakümnedatesse; ning fantaasiafilmi „November“, mille tegevus toimub Eesti külas, kus liiguvad ringi libahundid, katk ja vaimud. Filmid algavad kahel esimesel päeval kell 18 ja viimasel päeval kell 17.

„Vargamäe on end tõestanud suurepärase teatrietenduse vaatamise kohana. Usume, et siin sobib väga hästi ka filme vaadata,“ ütleb Tammsaare Muuseum Vargamäel juhataja Reelika Räim. „Oleme filmid valinud selle järgi, et iga inimene leiaks endale midagi sobivat, ning soovime jagada Tammsaare ühte huvi, ka kirjanikule meeldis kinos käia,“ lisab Räim.

Filme näidatakse koostöös Kinobuss MTÜ-ga.

Tõelisele filmihuvilisele tehakse soodustust: kolme päeva pilet maksab 10 €, sooduspilet 6 €, seevastu ühe päeva pilet maksab 5 €, sooduspilet 3 €.

Soovitav on tulla kohale tunnike enne seansi algust, et tutvuda muuseumiga.

Tammsaare muuseum Vargamäel tutvustab 19. sajandi taluelu ja A. H. Tammsaare kultuuri- ja kirjanduspärandit. Muuseumis leiavad aset mitmesugused sündmused: koolitunnid, noorte- ja lastepäevad, teatrietendused, kino, näitused. Vargamäel on tõelus ja väljamõeldis jäädavalt läbipõimunud.

Lisainfo:

Reelika Räim
SA A. H. Tammsaare Muuseumi Vargamäel juhataja
reelika@vargamae.ee
+372 5340 3461

Vaata veel: