browser warning text

Viikingitütar Ragna

Ragna elas kaugel maal, kus elasid viikingid. Viikingid olid teadupärast head käsitöölised, kaupmehed ja meresõitjad. Ragna isa oli kuulus viikingipealik ja tubli isa oma lastele.

Ragna külas elas lisaks tema enda perele palju põnevaid ning ka veidraid inimesi. Külaelanikud tegid seda, mida viikingid ikka – kasvatasid loomi, tegid käsitööd ning käisid merereisidel. Vabal ajal armastasid nad lugusid rääkida ja laulda. Nagu kõikidele viikingitele, meeldisid ka Ragnale väga seiklused ja lood kaugetest maadest, millest isa ja teised rääkisid. Ragna unistas ka ise saada kord viikingipealikuks ja merereisile minna ... aga väikesed tüdrukud ei saa ju pealikeks ... või saavad? Tule ja vaata ise järele.

"Viikingitütar Ragna" on 2013. a Tartumaa parimaks dramaturgiks ning 2016. a kultuuritegijaks nimetatud Janno Puusepa autorilavastus, mis on mõeldud kogu perele. Mängib Alle-Saija Teatristuudio, nimiosas Anne-Mai Tevahi (MTÜ Must JaAM). Lavastuse muusika ja laulude autor on Annika Rahnu, lavavõitluse stseenid on seadnud Anne-Mai Tevahi. Kunstiline kujundus Ingrid Ulst ja Anne-Mai Tevahi.