browser warning text

Vitriininäitus "Mon faible 2"

Tallinna Linnamuuseumi uus vitriininäitus tutvustab klaasi ja keraamikat Tõnu Lauk'i kollektsioonist.

Reedel, 19. mail 2017 kell 16.00 avatakse Tallinna Linnamuuseumi kaupmehemajas järjekorras 3. vitriininäitus sarjast "Koguja". Sel korral võib II korruse trepigaleriis näha klaasi ja keraamikat kollektsionääri ja metallikunstniku Tõnu Lauk'i kogudest.

Vitriininäitusel "Mon faible 2"* on esindatud huvitav kollektsioon Läti ja Venemaa figuurpudeleid, haruldane tsitriinkristallist Lorupi karahvin, aga ka Langebrauni maalingutega figuurpudelid, mis on valmistatud Riia Jesseni vabriku toorikute baasil. Läti päritolu 1880.-1890. aastate toodang moodustabki kaaluka osa väljapanekust. Tõnu Lauk rõhutab veel Ruhnu eramuuseumi - Buldersi talu aidamuuseumi olulisust näituse loomisel.

Kollektsionäär, metallikunstnik ja "kultuuriohvitser", nagu Tõnu Lauk ennast ise nimetab, on ta pühendunud kultuuri päästetööle, talletades oma kogudesse siinseid kultuurikihistusi, millel oleks oht muidu sattuda Eestist väljapoole.

Tallinna Linnamuuseumi II korruse vitriininäituste sari tutvustab erinevate kollektsionääride kogusid, nii nende haruldasemaid esemeid kui ka mõnd kollektsiooni osa. Eelnevad vitriininäitused olid koostatud Jaanus Idla ning Jüri ja Aet Kuuskemaa kogudest.

Lisaks uuele näitusele on võimalik tutvuda ka Tallinna Linnamuuseumi aastanäitusega "Ähvardav teras" ja keraamika avahoidlaga, kus portselan- ja fajanssesemed Eestist, Euroopast, Hiinast ning Jaapanist on eksponeeritud kõrvuti koobaltmaalingutega ahjukahlite ja Madalmaadest pärit keraamiliste seinaplaatidega.

Näitus "Mon faible 2" jääb avatuks septembri lõpuni.

*Sama nime - Mon faible (pr – minu nõrkus) kandis ka Tõnu Lauki eelmine klaasesemete näitus, nagu ka Tallinna raeapteeker Johann Burchardi 1802. aastal asutatud erakogu.

Vaata veel: