browser warning text

VM Fest Mustvee 2018

2018. aasta Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival toimub 7.-12. augustil ja on pühendatud Eesti Vabariigi juubelile. Esitatakse hulgaliselt eesti vaimulikku muusikat ning muusikat Peipsimaa vanausuliste vaimulike värsside tekstidele.

Peipsi pealinn Mustvee on oma üle 500-aastase ajaloo jooksul olnud Peipsimaa regiooni unikaalne kultuuri, hariduse ja vaimsuse tõmbekeskus. Siin asuvad viis erinevat kirikut: Luterlik, Õigeusu, Ainuusu, Vanausu ja Baptistlik kirik. Festivali idee on tuua maailmatasemel muusikaesitused Mustvee pühakodadesse ning sellega ühendada erinevaid kultuure. VM Fest Mustvee festival ei paku lihtsalt klassikalist, rahva- või vanamuusikat, vaid muusikat, mis võib tõsta kuulajaid uutesse kõrgustesse. Vaimulik muusika on väga mitmekesine, olgu see õigusu-, luterlik liturgiline muusika, vanausuliste laulud või spirituaalid. Festivali kontseptsiooni järgi kõlab igas Mustvee pühakojas selle konfessioonile ja kultuurile lähedane muusika. 2018. aasta festival on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning kajastab Eestimaa unikaalset ajaloolist ja kultuurilist pärandit ja mitmekesisust, mis on just Peipsimaale omane.

Kava

Festivali eelkontserdid:
Laupäev, 4. august kell 20.00 Mustvee EELK kirik (Tartu 45, Mustvee) – Ka Bo Chan (kontratenor) ja Liene Kalnciema (orel, Läti)

Pühapäev, 5. august kell 20.00 Kodavere kirik – Baiba Betlere (orel, Läti)

Teisipäev, 7. august kell 13.00 Mustvee Kultuurikeskuse park (Tartu 12, Mustvee) – AVAKONTSERT. Kirikukellade ansambel BJAROZKI (Velgevene)

Teisipäev, 7. august kell 19.00 Mustvee Püha Kolmainu kirik (Narva 26, Mustvee) – EESTI HELILOOJATE ÕIGEUSU MUUSIKA ansambel ORTHODOX SINGERS Valeri Petrovi juhatusel

Kolmapäev, 8. august kell 19.00 Mustvee Betaania kogudus (Tähe 5, Mustvee) – INGLITE PISARAD. Rebecca Kontus (laul) Taavo Remmel (kontrabass), Tiit Kalluste (akordeon), Joel-Rasmus Remmel (klaver), Aleksandra Kremenetski (löökpillid).

Neljapäev, 9. august kell 19.00 Mustvee Kultuurikeskus (Tartu 12, Mustvee) – VANAUSULISTE DONI VAIMULIK PÄRAND, folklooransambel KASAKATE RING (Moskva, Venemaa)

Reede, 10. august kell 19.00 EELK Mustvee kirik (Tartu 45, Mustvee) – LEEDU VAIMULIK MOTETT, Šauliai Riiklik Kammerkoor POLIFONIJA (Leedu)

Laupäev, 11. august kell 19.00 Mustvee Püha Nikolai kirik (Tartu 14, Mustvee) – VENEMAA KLOOSTRITE MUUSIKA. Ansambel "KONEVETS-KVARTETT" (Venemaa)

Pühapäev, 12. august kell 16.00 Lohusuu kirik – Anu-Mari Uuspõld (sopran) ja Larisa Carjkova (orel, Läti)

Pühapäev, 12. august kell 18.00 Mustvee Kultuurikeskus (Tartu 12, Mustvee) – GALAKONTSERT

Vaata veel:

Galerii