browser warning text

Wake Up! It’s Time to Die

Lääne kultuuriruumis on matused üks vähestest müstilistest rituaalsetest sündmustest, mida praktiseeritakse. Looduslähedaste rahvaste kogukonnas on matuserituaalid ja nende tähenduslikkus säilinud.

Meile tundub, et kaasaegses linnakeskkonnas on inimene neist seostest võõrandumas ning oleviku olulisus ähmastunud. Teeme autobiograafilise katse, küsides, kuidas olen oma elu elanud ja mida ma tegelikult tahan teha?

Etenduste 3-osalises seriaalis „Wake Up! It’s Time to die” vahendatakse ja jagatakse lahkumise kogemust. Kaasinimene on kutsutud osalema rituaalis, kus teadvustatakse olemise ajalikkust ning juhitakse kaaskodanike tähelepanu käesoleva hetke olulisusele. Kõik on kaduv … kuid kõik ei kao.

Utoopilises võtmes tegeleme kolme konkreetse juhtumiga: „Kapitalism on surnud”, „Täna lahkus meie hulgast Sõda” ja viimaks lahkub meie hulgast niinimetatud peategelane – „Inimene on surnud”. Saadame need kolm juhtumit heaga viimsele teekonnale.

Katrin Essenson (s 1973) on vabakutseline koreograaf, etenduskunstnik ja kuraator. Jarmo Karing (s 1978) on etenduskunstnik, tegelenud koreograafia ja liikumise loomisega.

Idee autorid, lavastajad: Katrin Essenson, Jarmo Karing
Kujundus ja dramaturgiline tugi: Liina Keevallik

Esietendus 13.01.2016.

Pärast teist etendust, 14.01.2016 toimub vestlus kunstnikega.

Vaata veel: