browser warning text

XVII Kohila sümpoosion

Kohila sümpoosion on rahvusvaheline puupõletuskeraamika suursündmus, mis on viimase 16 aasta jooksul võõrustanud 169 kunstnikku 27 riigist.

Raplamaal Tohisoo mõisas, kus üritus aset leiab, paiknevad üleriigilist tunnustust leidnud anagama ja bourry-box tüüpi keraamikaahjud. Sümpoosion juhib tähelepanu puupõletuse eripärale ja väärtustele, soodustades loomingulist ja kultuurilist vahetust ning koostööd.

Kolme nädala jooksul tegelevad kunstnikud isiklike keraamiliste tööde teostamisega, esemed põletatakse kohapeal ning lisaks toimuvad kõigile huvilistele avatud presentatsioonid ja vestlusring, mille käigus saab tutvuda osalejate loomingu ning taustaga.

Osalejad:
Ábel Lakatos (HU), Craig Hartenberger (US), Kaspars Geiduks (LV), Anna Steinhaeusler (AT), Kaisa Laas (EE), Kyung Won Baek (KR), Merja Pohjonen (FIN), Vera Bakastova (RU), Hennie Meyer (ZA).

Avalike sündmuste ajakava:
12. juuli algusega kell 14:00 - osalevate kunstnike presentatsioonid ja ühine vestlusring.
17. juuli algusega kell 18:00 - sümpoosioni lõpetamine ja tööperioodi käigus loodud teoseid esitleva näituse avamine.

Sümpoosioni toimumist toetavad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Keraamikute Liit, Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakond, Kohila Vald, Kohila Koolituskeskus, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond ja Kallama OÜ

Projektijuhid: Juss Heinsalu ja Evelin Saul

Kaasa aitavad: Kaupo Holmberg, Sander Raudsepp, Kulla Laas, Kristel Ojasuu, Inna Laanmets jpt

www.kohilasymposium.com
info@kohilasymposium.com