browser warning text

XX Suure-Jaani muusikafestival

Aastast 1998 toimuv klassikalise ja eesti muusika ning muusikute keskne festival pakub midagi pea igale maitsele.

Kontsertidele suurtes ja väikestes saalides lisanduvad ettevõtmised Olustvere lossis, leivakojas, Vanaõue puhkekeskuses, Tääksi veskis ja paljudes teistes paikades üle kogu Suure-Jaani valla.

Lisaks noorte lauljate konkurss, heliloomingu konkurss, foto- ja kunstinäitused ning kohtumised loovisikutega lõunatundides kohvikus Arturi Juures – oma tegemistest räägivad sel aastal Arne Hiiob, Lembit Saarsalu, Arne Mikk, Harry Liivrand ja ansambli Kukerpillid liikmed.

Festivali pärliks on kujunenud 23. juunil kell 3 öösel Soomaal Hüpassaare rabasaarel algav ja päikesetõusul koos E. Griegi "Hommikumeeleolu" helidega lõppev päikesetõusukontsert – imeline elamus muusika ja looduse koosmõjust. Rabasaarele viib kaks umbes kilomeetri pikkust laudteed. Vetruval pinnasel leiab igaüks endale mõnusa istumiskoha või pikutab kaasavõetud magamiskotis. Päikesetõusukontserdi eriline atmosfäär on rappa toonud inimesi kogu Eestist, aga ka Soomest, Poolast, Saksamaalt, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja kindlasti mujaltki. Kui veab, siis ootavad rabast naasjaid võrratud vaated ja võimalus kauneid päikesetõusufotosid teha.

Juubelihõngulisel festivalil on traditsiooniliselt kohal Eesti Riiklik Sümfooniaorkester; kaugemalt toovad külakosti viiuldaja Daniel Kogan Moskvast ja Moskva Püha Danilovi kloostri meeskoor.

2017. aastal toimub festival juba 20. korda. 17. juunil on Suure-Jaanis üle-eestiline vaimulik laulupäev, mis toob kokku üle tuhande laulja ja 7 puhkpilliorkestrit. Samal päeval on Suure-Jaanis aiakohvikute päev - muusikaelamusele lisaks saab nautida kohalike perenaiste hõrgutisi.
Suure-Jaani kirikus saab sel aastal kuulata RAM-i, Tääksi vabaõhulaval annab rahvaliku kontserdi ansambel Kukerpillid, Olustvere lossis saab näha Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio etendust, ooperit "Dido ja Aeneas". Õigeusu kirikus astub kuulajate ette Moskva Püha Danilovi kloostri meeskoor, kelle repertuaaris on nii vanavene koorimuusika, rahvalaulud kui kasakate laulud. Koos ERSO-ga musitseerib viiulisolist Daniel Kogan Moskvast, päikesetõusukontserdi üheks solistiks on plokkflöödimängija Ingrid Paul Saksamaalt.

Festivali lõpetab jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

Vaata veel:

Galerii