browser warning text


Muusika

Näita kaardil Sulge kaart
ACOUSSION MTÜ

organisatsioon

ACOUSSION LIVE on akustilise muusika rändfestival. Ühe ööpäeva jooksul astuvad ootamatutel improviseeritud "lavadel" kesk imekaunist loodust üles sooloartistid ja pisikoosseisulised kollektiivid.

Alion Baltic Festival MTÜ

organisatsioon

Juba kolmandat aastat järjest toob rahvusvaheline Alion Baltic muusikafestival Eestisse kontserte ja avatud meistriklasse, mida viivad läbi sellised rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud nagu pianist Daniel Pollack (USA), viiuldaja Viktor Tretjakov (Venemaa / Saksamaa), Metropolitan Opera solist Olga Makarina (USA), tšellist Borislav Strulev (USA) ja teised. Festivali loomisel 2014. aastal oli toeks ja abiks Sten Schwede, kes oli siis Eesti peakonsul Ameerika Ühendriikides. Festival on osutunud unikaalseks muusikaliseks sündmuseks, mida korraldatakse rahvusvahelisel tasandil.
Rahvusvahelise Alion Baltic muusikafestivali missioon on avastada noori andekaid muusikuid Eestis ja aidata neil leida võimalusi eneseteostuseks.
Eesti on rikas oma suurepäraste muusikaliste traditsioonide poolest. Rahvusvahelise Alion Baltic muusikafestivali sihiks on Eesti muusikalise kultuuri populariseerimisele ja edendamisele kogu maailmas. Koostöös Eesti Heliloojate Liiduga toimub igal hooajal kontserte, kus esitatakse ainult Eesti muusikat. Rahvusvahelise Alion Baltic muusikafestivali kontsertide omapäraks on esitada kõige kõnekamaid teoseid Eesti muusikatraditsioonist (nt Anna Haava „Põhjamaa lapsed“), rahvusvahelise tunnustuse pälvinud Eesti heliloojate muusikat (Arvo Pärdi, Jaan Räätsa, Lepo Sumera jt loomingut) ning tutvustada Eesti heliloojate noorema põlvkonna teoseid, mis on kirjutatud esiettekandmiseks just meie festivalil.
2016. aasta festivali kontserdid toimuvad linnades üle Eesti: Tallinnas, Narvas, Tartus, Pärnus, Sillamäel, Rakveres, Jõhvis. Kontserdid toimuvad ka Riias ja Helsingis.
Rahvusvahelisel Alion Baltic muusikafestivalil osalevad õpilased on pärit maailma eri paikadest: USA-st, Saksamaalt, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Suurbritanniast, Lõuna-Koreast, Horvaatiast, Jaapanist, Hiinast, Serbiast, Gruusiast, Usbekistanist, Venemaalt, Ukrainast, Austraaliast, Mehhikost ja Nepalist.
Festivali õppetunnid ja meistriklassid toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Noortel õpilastel ja tudengitel, kes õpivad muusikakoolides üle Eesti, on võimalus saada Alion Baltic muusikafestivali esinevate orkestrite liikmeks ja esitada sümfoonilist muusikat koos oma ala parimate professionaalidega kogu maailmast.
Rahvusvaheline Alion Baltic muusikafestival 2016 esitleb kolme orkestrit:
- Loode-Venemaa sümfooniaorkester (dirigent Gennadi Tšernov)
- Peterburi sümfooniaorkester (dirigent ja solist/viiul Sergei Stadler)
- Alion Baltic International orkester – (dirigent Leonid Kerbel, Belgia)
Alion Baltic muusikafestival teeb koostööd paljude organisatsioonidega, kelle seas on Eesti Kontsert, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Raekoda, Kadrioru Kunstimuuseum, Hopneri Maja, Pille Lille Muusikute Fond, Eesti Heliloojate Liit, Mustpeade Maja, Pärnu Kontserdimaja, EELK Tallinna Jaani kogudus, Tartu Jaani kogudus, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Keskaja Päevad, Tallinna Merepäevad ja paljud teised.

Apones MTÜ

organisatsioon

Telefon (+372) 502 6507 info@happyjazz.ee
Ars Musica Estonica

organisatsioon

Kontserdiagentuur Ars Musica Estonica asutati 1994.a.

Ars Musica Estonica peamisteks tegevussuundadeks on klassikalise muusika kontsertide korraldamine, festivalide läbiviimine, suurte heliloojate loomingu propageerimine ja noorte interpreetide otsimine.

Telefon info@arsmusica.ee http://www.arsmusica.ee/
Ars Musica Estonica MTÜ

organisatsioon

Telefon (+372) 5688 3828 info@arsmusica.ee http://www.arsmusica.ee/
BGM Festivalid MTÜ

organisatsioon

Corelli Music

organisatsioon

Telefon (+372) 648 5535 info@corelli.ee http://www.corelli.ee/
EELK Vigala kogudus

organisatsioon

Telefon (+372) 482 5690, 5300 7075 Kristiina.Jogi@eelk.ee
ERP OÜ

organisatsioon

ERPi eesotsas on helilooja Peeter Vähi ja muusikaprodutsent Tiina Jokinen. Heliplaadistuste valdkonnas teevad ERPiga koostööd Eesti parimad klassikalise muusika helirežissöörid Tanel Klesment, Maido Maadik, Enno Mäemets jt. Lisaks kunstnikud, toimetajad, produtsendid, mänedžerid jt.

Eesti Klavessiinisõprade Tsunft

organisatsioon

MTÜ Eesti Klavessiinisõprade Tsunft on asutatud 2000. aastal. Tsunft ühendab professionaalseid klavessiinimängijaid ning erinevate elualade inimesi, kes klavessiinimuusikat armastavad.

Igal paarisaastal korraldab Tsunft rahvusvahelist klavessiinifestivali, kus lisaks omamaistele mängijatele on fookus maailmanimega klavessinistidel.

Eesti Kontsert

organisatsioon

Telefon (+372) 614 7700 info@concert.ee http://www.concert.ee/
Eesti Kooriühing

organisatsioon

Telefon (+372) 434 2050 folk@folk.ee http://www.folk.ee/
Endla koor

organisatsioon

Estartist OÜ

organisatsioon

Etre Events OÜ

organisatsioon

Sündmuste korraldamine

Eventline Group OÜ

organisatsioon

Falleroon

organisatsioon

GRIND

organisatsioon

Telefon 37253932261 info@grind.ee http://www.grind.ee/
Georg Otsa Festival MTÜ

organisatsioon

Hea Uus Heli MTÜ

organisatsioon

Heegeldajad MTÜ

organisatsioon

I Land Sound

organisatsioon

Idee Jazz

organisatsioon

Tartu džäss- ja rütmimuusikafestival

Ilmar Kudu

organisatsioon

Telefon (+372) 5347 2194 ikudu@hot.ee http://www.voru.ee/
Intsikurmu Festival

organisatsioon

Jazzkaar

organisatsioon

Järfälla Församling

organisatsioon

Telefon +46858021800 http://www.jarfallaforsamling.se/
Jõhvi Kontserdimaja

organisatsioon

Telefon (+372) 334 2003 johvi@concert.ee
Karl Lomp

organisatsioon

Kehamasin MTÜ

organisatsioon

Loona Mõis

organisatsioon

Loona Mõis,Vilsandi Rahvuspargi keskus Saaremaal korraldab 3.korda Saaremaa Orhideefestivali, mille raames toimuvad matkad loodusesse ja kontserdid.

Telefon info@loonamanor.ee http://www.loonamanor.ee/
Telefon +372 5395 6875
MTÜ Apones

organisatsioon

MTÜ Apones on loodud Viimsi Happy Jazz Festivali korraldamiseks 2015. aastal.

MTÜ Aprillikivi

organisatsioon

Telefon (+372) 5835 0509 aprillikivi@gmail.com
MTÜ Argo & Arko klaveriduo

organisatsioon

Argo & Arko klaveriduo on 2015. aasta alguses loodud noor ja uuendusmeelne klaveriansambel koosseisus Arko Narits ja Argo Jentson, mis üritab särada korraga kahel rindel, eesmärgiks on esitada stiilipuhtalt klassikalist kuldrepertuaari, kuid samas pakkuda ka show-elementidega vürtsitatud lugusid ja popurriisid.

Klaveriduo missioon on populariseerida Eestis klassikalist klaveriduot kui ühte muusikaajaloo olulisimat kammermuusikažanri; näidata klassikalist muusikat laiemalt ja erinevatest külgedest, eesmärk on ka tavainimestes selle vastu huvi tekitamine; tutvustada (akustilist) klaverit klassikalise muusika instrumendina, seletada lahti selle tööpõhimõtted ja näidata piiramatuid mängutehnilisi võimalusi.

Mittetulundusühingu põhitegevused on esinemised üle Eesti, tutvustades muusikaajalugu, klaverit ja klaveriduot kammerkooslusena omapärases ja humoorikas võtmes; klaverikammermuusika festivali korraldamine.

MTÜ Ars Musica Estonica

organisatsioon

MTÜ Askele Loovuskeskus

organisatsioon

Telefon +372 5663 3540 https://www.facebook.com/PurFest.ee/
MTÜ Eesti Kammermuusikaõpetajate Ühing "In Corpore"

organisatsioon

Eesti Kammermuusikaõpetajate Ühing "In Corpore" on klassikalise muusika valdkonnas tegutsev organisatsioon, mille eesmärgiks on arendada kammermuusikavaldkonda, soodustada noorte kammermuusika-alast tegevust ning toetada noori, kes soovivad kammermuusikas saavutada häid tulemusi. Selleks korraldab In Corpore igal aastal noorte kammermuusika suvekursusi ning koostöös Tallinna Muusikakeskkooliga noorte rahvusvahelist kammermuusikafestivali, mis kannab meie organisatsiooniga sama nime - In Corpore. In Corpore festival on Põhjamaades ja Balti regioonis oma valdkonna üks tunnustatumaid festivale, kus esinevad regiooni parimad noored muusikud erinevates koosseisudes.

MTÜ Eesti Pops

organisatsioon

MTÜ Helisevad Orelid

organisatsioon

Telefon (+372) 527 4997 http://www.helisevadorelid.ee/
MTÜ Hiiumaa Homecoming

organisatsioon

Telefon (+372) 501 9113 ermo.maeots@mv.hiiumaa.ee
MTÜ Huumus

organisatsioon

Telefon (+372) 5668 1339 schilling@schilling.ee http://schilling.ee/
MTÜ JazzTime

organisatsioon

MTÜ JazzTime korraldab džässiüritusi ja festivale Ida-Virumaal.

MTÜ Kidise kontserditalu

organisatsioon

Telefon (+372) 501 6898 kidise@kidise.ee http://www.kidise.ee/
MTÜ Leigo Kontserdid

organisatsioon

Telefon (+372) 509 1344 leigo@leigo.ee http://www.leigo.ee/
MTÜ Lihula Muusikapäevad

organisatsioon

MTÜ Lihula Muusikapäevad korraldab rahvusvahelist klassikalise muusika festivali Lihulas. VII festival leiab aset juuli keskel 2015.

Telefon miina.jarvi@gmail.com http://www.lihulamuusikapaevad.ee/
MTÜ Munalinn

organisatsioon

MTÜ Mustonenfest

organisatsioon

MTÜ PromFest

organisatsioon

Telefon (+372) 5665 6654 info@promfest.ee http://www.promfest.ee/
Telefon (+372) 442 6780, 517 7984 helen.erastus@gmail.com http://www.parnukontsert.ee/
MTÜ Reval Folk

organisatsioon

Reval Folk on kontsertide sari ja kodanikualgatus, mille eesmärgiks on pakkuda inimestele asises Tallinnas võimalusi tuletada endale meelde oma põlist olemust ja ühendust teineteisega, pakkudes võimalusi saada osa ehedast pärimusmuusikast ja pärimusmuusikast inspireeritud autoriloomingust. Reval Folgil esinevad tuntud ja vähemtuntud pärimusmuusika artistid Eestist ja välismaalt. Samuti saavad läbi meie end väljendada ka pärimusmuusika tudengid. Esialgu alustame nelja kontsertiga. Meie unistustes on ka erinevate töötubade korraldamine.

Uurime, kas on üldse võimalik panna kokku meie pealinna – Tallinna, ajaloolise nimega Revalit – ja pärimusmuusikat? Kas Tallinnas ja tallinlaste hingedes on pärimusmuusikale ruumi?

Oma visioonis näeme Tallinna, kus inimesed elavad terviklikus keskkonnas, kus neil on meelepärane töö, neil on aega pere ja sõprade jaoks ning rõõmu tundmiseks muusika kuulamisest ja üheskoos musitseerimisest.

MTÜ Reval Folk asutati 20.09.2017 Tallinnas.
Algajatateks on Kadri Allikmäe ja Tuulikki Bartosik. Nõuandjaks ja toeks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala, Leanne Barbo ja Kai Kiiv.

Lisainfo: www.revalfolk.ee ja www.facebook.com/revalfolk

MTÜ Rock Ramp

organisatsioon

MTÜ Seto Folk

organisatsioon

Matka- ja muusikafestivali Seto Folk korraldaja.

Telefon info@setofolk http://www.setofolk.ee/
Telefon (+372) 5664 3401 parpiccolo@hot.ee http://www.piccolo.ee/
MTÜ Tallinn Swing Dance Society

organisatsioon

2012. aastal loodud Tallinn Swing Dance Society ühendab inimesi, kellel on kirg swingtantsu, -muusika ja -ajastu vastu. Swingist vaimustunuid leiab iga eluala inimeste seast sõltumata vanusest. TSDS eesmärgiks on korraldada tantsukursusi, festivale, õpitubasid, loenguid ja paljusid teisi üritusi, mis pakuksid swingihuvilistele vabaaja sisustamist ning ühise harrastusega seotud oskuste ja teadmiste täiendamist. Lisaks soovime oma ettevõtmistes tutvustada swingikultuuri inimestele, kes sellest hetkel veel midagi ei tea. Tõhusa infovahetuse kanalina sai 2012. aastal Facebooki keskkonnas loodud kogukond, mis ühendab tänaseks üle 500 swingisõbra:
www.facebook.com/TallinnSwingDanceSociety

MTÜ Tõrva Spordiselts

organisatsioon

Telefon (+372) 766 5313 maido@torva.ee http://www.torva.ee/
MTÜ VM Fest

organisatsioon

Telefon (+372) 5558 6834 vmfest@orthodoxsingers.com
Telefon (+372) 5665 9257 trall@viljandimaa.ee
MTÜ Viru Folk

organisatsioon

Telefon (+372) 505 6240 peep@virufolk.ee http://www.virufolk.ee/
Madfest OÜ

organisatsioon

MellnovFest MTÜ

organisatsioon

Telefon (+372) 557 2830 mellnov@gmail.com http://mellnovfest.com/
Mihkel Kasemaa

organisatsioon

klubi /// Kolm programmijuht

Mtü Lihula Muusikapäevad

organisatsioon

Festivalide, kontsertide korraldamine.

Muusika Viljandi Büroo

organisatsioon

Telefon (+372) 507 9376, 5665 9257
Muusikute fond PLMF

organisatsioon

PLMF loodi Pille Lille eestvedamisel 7. veebruaril 2003. aastal eesmärgiga toetada igakülgselt andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel. Muusika on erilisel kohal Eesti kultuurielus. See on valdkond, mille kaudu meid tuntakse mujal maailmas ning seetõttu vajab see erilist tähelepanu. Fondi on teinud annetusi Eesti ja välismaa äriringkondade esindajad ja üksiktoetajad. Asutajad otsustasid anda Fondile ooperilaulja Pille Lille nime - Pille Lill on kunstnik, kes on hästi tuntud nii Eestis kui ka kaugel väljaspool.

Telefon +372 5686 9940 plmf@plmf.ee http://www.plmf.ee/
Nyrok MTÜ

organisatsioon

OÜ Meediaekspress

organisatsioon

OÜ Vebotsioon

organisatsioon

Telefon (+372) 5558 4637 http://vebotsioon.era.ee/
Plektrum festival

organisatsioon

Muusikaprouktsioonid

Telefon plektrumfestival@gmail.com http://www.plaktrumfestival.ee/
Pärnu Festivalid OÜ

organisatsioon

Telefon (+372) 5558 4888 info@watergate.ee http://www.watergate.ee/
Põder MTÜ

organisatsioon

Telefon (+372) 508 8013 arnoanton1@hot.ee
Radio 1jazz.ru

organisatsioon

Джазовое Радио

Telefon florents@yandex.ru http://1jazz.ru/
Ruun OÜ

organisatsioon

SA Halliste kirik orel

organisatsioon

Telefon (+372) 507 7757 hendrik@agur.ee http://hallisteorel.ee/
SA Lootsi Koda

organisatsioon

SA Tartu Muusikafestival

organisatsioon

Telefon (+372) 505 7303
Salvador MTÜ

organisatsioon

Savonlinna ooperifestival

organisatsioon

Telefon Iris.Simon@swr.de http://www.SWR.de/
Skageni kirik

organisatsioon

Telefon +4598442644 http://www.skagenkirke.dk/
Skaņu mežs

organisatsioon

Telefon (+371) 2946 4264 http://www.skanumezs.lv/
Skövde Församling

organisatsioon

Telefon +46500476500 http://www.svenskakyrkan.se/skovde
Stresa festival

organisatsioon

Telefon +39 0323 31095 http://www.stresafestival.eu/?lang=en
Tallinn Concert Club

organisatsioon

Tallinn Music Week

organisatsioon

Tartu Ülikooli akadeemiline naiskoor

organisatsioon

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (TÜAN) on Eesti naiskoor, kes paistab silma muusika erilise tunnetuse ja tõelise naise hingega lauljate poolest. TÜAN on akadeemiline koor – valdav enamus lauljatest on kas tudengid, vilistlased või ülikoolide töötajad. Koori matrooniks ja esimeseks toetajaks on Tartu Ülikool.

Õppivate noorte rohkus muudab naiskoori koosseisu pidevalt vahelduvaks, kuid samas väga nooruslikuks ja ärksaks. Loomisest alates on koor osalenud kõikidel Eesti laulupidudel, olnud üks üliõpilaslaulupidude Gaudeamus traditsiooni algatajaid ja kandjaid.

Akadeemilisus mängib koori juures väga olulist rolli, mis kajastub nii repertuaaris, põhimõtetes kui ka väga värvikas seltsielus. Koori lõi 1945. aastal maestro Richard Ritsing ning TÜAN on mänginud Eesti koorimuusika maastikul väga olulist rolli, olles rajamisest alates aktiivne ja hea tasemega koor. Väga pikalt juhatas koori Vaike Uibopuu, alates 2005. aastast on koori peadirigent Triin Koch.

Koori repertuaari kuuluvad nii Eesti (Tormis, Mägi jt) kui välisheliloojate (Nystedt, Poulenc jt) teosed, mis ulatuvad vanamuusikast nüüdisaegse koorimuusikani. Koor on esitanud ka suurvorme, näiteks Orffi „Carmina Burana“ 2007. ja 2008. aastal, Beethoveni „9. sümfoonia“ 2009. aastal. Koori 2010. aasta juubelietendus „Jakob, oh Jakob“ (lavastaja Anne Türnpu) kuulus nii Draamafestivali kõrvalprogrammi kui ka sama aasta Põhuteatri (NO99) etenduste nimekirja. TÜAN oli 2014. aasta Põhjamaade Üliõpilaskooride Festivali NSSS peakorraldaja, olles 1400 laulja ja mitme tuhande külalise võõrustaja ning 200-liikmelise korraldusmeeskonna juht.

Telefon (+372) 5301 4894 tyan@ut.ee http://www.naiskoor.ee/
Viljandi KEK OÜ

organisatsioon

W-House OÜ

organisatsioon

Telefon (+372) 509 1966
ÕM OÜ

organisatsioon

Üllar Kallau

organisatsioon

Telefon (+372) 551 2969 yllar@parnublues.ee